Baudos aplinkos teršėjams didėja dešimteriopai

2013-05-29 aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kuriuo iki dešimties kartų padidino aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžius. Šis įsakymas buvo derinamas su Žemės ūkio, Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo, Krašto apsaugos ir Teisingumo ministerijomis ir sulaukė jų pritarimo.„Iki šiol atliekų, išmestų į aplinką, padarytos žalos tarifai buvo tik simboliniai. Tad visai nenuostabu, kad šį pavasarį tvarkydami miškus radome šimtus nelegalių „sąvartynėlių“. Nuo šiol atliekos bus skirstomos tik į dvi kategorijas: pavojingąsias ir nepavojingąsias. Taip pat nustatėme minimalų žalos aplinkai dydį, kuris bus taikomas net už patį mažiausią atliekų kiekį, neteisėtai pašalintą aplinkoje“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Iki šiol įkainis už išmestas statybines medžiagas buvo 1000 litų už toną, padangas – 1300 litų, kitas nepavojingas atliekas – 1800 litų, pavojingas atliekas – 12 tūkst. litų, o pagal naująjį įsakymą įkainis  už pavojingųjų atliekų išmetimą – 36 tūkst. litų už toną, nepavojingų – 15 tūkst. litų, už mažiausią taršą atitinkamai – 1500 litų ir 500 litų.
„Tikiuosi, kad nuo šiol teršėjai bus patys suinteresuoti tvarkyti atliekas taip, kad nekenktų ne tik gamtai, bet ir savo piniginei“, – pažymi aplinkos ministras.

LR Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius, tel. 8~706 63662

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *