Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

Gyventojai bus perspėjami trumpaisiais pranešimais

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, svarbu kuo greičiau bei tiksliau perspėti ir informuoti visuomenę apie atsiradusią grėsmę bei pateikti rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamentas) dėjo pastangas, kad Lietuvoje atsirastų šiuolaikiška ir efektyvi gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, kuri užtikrintų gyventojų perspėjimą nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena mieste ar kaime, yra kelionėje ar namuose, darbo ar poilsio vietoje.
Tokia sistema yra sukurta panaudojus viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų (UAB ,,Bitė Lietuva“, UAB ,,Tele2“ ir UAB ,,Omnitel“) tinklų infrastruktūrą. Departamentas baigia įgyvendinti projektą ,,Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos sukūrimas“. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-03-V „Intelektualios valdymo sistemos“. Projekto vertė yra 15,2 mln. Lt. Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos diegimo pradžia – 2011 m. kovo 8 d. Sistemą numatoma įdiegti per 16 mėnesių.
Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistema veiksmingai ir realiu laiku perduoda informaciją mobiliųjų telefonų naudotojams, naudojant Korinio transliavimo (Cell Broadcast) technologiją GSM tinkluose.

 

 

 

 

 

 

1 pav. Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos funkcinė schema

Pranešimai bus siunčiami vartotojams pasirinktoje šalies teritorijoje. Vartotojus galima pasiekti sugaištant minimalų laiką ir neapkraunant tinklo, nes nėra reikalinga jų paieška, nereikia žinoti gavėjo telefono numerio. Pranešimų kartojimas leidžia įspėti ne tik įvykio zonoje esančius gyventojus, bet ir atvykstančius į įvykio zoną. Cell Broadcast technologija leidžia perduoti pranešimus skirtingomis kalbomis ir informuoti įvairiakalbius šalies gyventojus bei atvykusius kitų šalių piliečius. Taip pat galima informuoti specialiąsias vartotojų grupes (tai gali būti policija, kariuomenė, pasienio tarnyba, kitos specialiosios tarnybos).
Trumpieji perspėjimo pranešimai bus siunčiami trimis kalbomis skirtingais kanalais: pranešimai lietuvių kalba – 578 kanalu, pranešimai anglų kalba – 525 kanalu, pranešimai rusų kalba – 605 kanalu. Gyventojai pagal pateikiamas atmintines turi savo mobiliajame telefone nusistatyti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją ir pasirinkti kanalą, kuria kalba norėtų gauti perspėjimo pranešimus, todėl siūlome atidžiai perskaityti atmintinėje pateikiamą informaciją.

Primename, kad ši paslauga gyventojams yra nemokama.

Mobiliųjų telefonų nustatymo instrukcijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *