Kovo 22-oji pasaulinė vandens diena

Kovo 18-22 dienomis Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija Jums suteikia galimybę išsitirti šulinių bei šachtinių gręžinių vandenį.
Vandens mėginius tyrimams priimsime:
2013 m. kovo 20 d.  (nuo 13.30 iki 14.30 val.) KLAIPĖDOS VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRO ŠILUTĖS SKYRIUJE adresu: Tulpių g.10, Šilutė

Gerkime švarų vandenį ir būkime sveiki!

Vandens mėginį atnešti švarioje 1,5 l talpos plastikinėje taroje.
Speciali vandens tyrimų kaina – 32,88 Lt (įprastinė kaina 64,7) (Atliekami azoto grupės junginių tyrimai – nitritų, nitratų, amonio kiekio nustatymas)

Daugiau informacijos www.nvspl.lt bei telefonu (8 46) 383113

 Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, geriamąjį vandenį iš šachtinių šulinių ir negilių gręžinių Lietuvoje vartoja beveik ketvirtadalis gyventojų.

Šulinio vandens kokybė priklauso ne tik nuo didelių potvynių, bet ir nuo paprasto polaidžio, taip pat nuo šulinio įrengimo vietos. Trąšų, mėšlo perteklius, kurio nepasisavina augalai, patenka į požeminius vandenis ir užteršia jį tokiais toksiniais rodikliais kaip nitratais ir nitritais.

Užterštas nitritais ir nitratais vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Šie junginiai nepašalinami nei virinimu, nei buitiniais filtrais. Todėl didelės jų dozės, gaunamos su vandeniu, gali būti toksiškos organizmui. Didesni jų kiekiai ypač pavojingi nėščioms moterims ir kūdikiams iki 6 mėn. amžiaus, nes jų organizme nepakanka nitratus skaidančio fermento. Toksiniam nitratų poveikiui jautrūs vaikai, sergantieji infekcinėmis ligomis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligomis, anemija, senyvo amžiaus žmonės.

Atliekant cheminį tyrimą šulinio vandenyje rekomenduojama ištirti azoto grupės junginius – nitritų, nitratų, amonio kiekį. 2012 m. Lietuvoje buvo ištirta 2900 tokių šulinių, beveik 31 proc. viršijo nitratų ribinę vertę.

Lietuvos higienos norma HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ nusako, kad:

nitrato koncentracija vandenyje turi būti ne daugiau 50 mg/l,
nitrito koncentracija vandenyje turi būti ne daugiau 0,50 mg/l,
amonio koncentracija vandenyje turi būti ne daugiau 0,50 mg/l,
bendrosios geležies – ne daugiau kaip 0,20 mg/l.

Būkite atsakingi už savo ir savo vaikų sveikatą.
Kiekvienam kovo 18-22 dienomis išsityrusiam šulinio vandenį bus įteiktas šulinio pasas.
 http://www.silute.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *