Spauda apie mus

========================================================================================

Daugiabučiai Žibintų gatvėje, Vilkyčiuose 2015-04-14

 Vilkyčiuose prieš kelis dešimtmečius buvo pastatyti keli tokio pat projekto daugiabučiai. Buvę visiškai vienodi šiandien jie savo išvaizda gerokai skiriasi – vienų rūbas labiau nudėvėtas, kiti, rodos, žengia sekdami madas. Prie vieno daugiabučio esantis užrašas skelbia apie čia vyraujančią saugią kaimynystę, kito daugiabučio balkonas išpuoštas menine metaline tvorele, trečias tarsi į kelias dalis padalintas, visas pilkas, o dalis šviečia geltonai.

Svečiuose pas Juozapiną ir Joną
Prieš kelis dešimtmečius viename daugiabutyje apsigyveno Juozapina ir Jonas Šapalai. Juozapina sako, kol turėjusi sveikatos melžė karves, dirbo paukštyne, triušidėje, o jos vyras Jonas – skerdykloje. Į Vilkyčių gyvenvietę atsikėlė iš Čiūtelių.

Skaityti toliau

========================================================================================

Parodė, kaip lietuviai „Ikea“ parduotuvėms gamina baldus 2015-03-24

ŠilutėsSBA grupės įmonė "Germanika" rajone, Sakūtėlių kaime, jau dešimt metų apylinkių gyventojai 15 tūkst. kv. m patalpose gamina baldus. Visa čia pagaminta produkcija iškeliauja į švedų koncerno „Ikea“ parduotuves. 

Šiuo metu įmonėje dirba 550 darbuotojų. Dvi „Ikea“ miegamojo baldų kolekcijos ir batų dėžės gaminamos visą parą, septynias dienas per savaitę. Medienos plokštes perdirbantys įrenginiai išjungiami tik šventinėmis dienomis.

Į „Germanikos“ gamyklą, priklausančią SBA grupei, darbuotojai važiuoja iš Saugų seniūnijos (31 proc.), Šilutės rajono (36 proc.) bei Klaipėdos rajono (33 proc.).

60 proc. Šilutės rajone pagamintos produkcijos iškeliauja į Vokietijos „Ikea“ parduotuves.

Skaityti toliau

========================================================================================

Skaičiuos naujos seniūnijos steigimo išlaidas 2015-03-24

Vasario 20–22 d. įvykusioje apklausoje dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo, beveik 80 proc. apklaustųjų pasisakė už tai, kad nauja seniūnija būtų kuriama. Savivaldybės administracija pradeda ekonominius – finansinius skaičiavimus, kiek išlaidų prireiks Vilkyčių seniūnijai įsteigti.Buvo apklausti Saugų seniūnijos Vilkyčių k., Aisėnų k., Begėdžių k., Bundalų k., Čiūtelių k., Dieglių k., Grynaičių k., Grumblių k., Kebelių k., Lankupių k., Pangirių k., Sakūtėlių k., Stankaičių k., Stonaičių k., Šilininkų k., Vilkmedžio k. 431 gyventojas (turėjo teisę apklausoje dalyvauti 1279 gyventojai), t. y. 33,7 proc. bendro gyventojų skaičiaus. 79 procentai (340 gyventojų) pasisakė už Vilkyčių seniūnijos steigimą, 21 proc. (91 gyventojas) – buvo prieš seniūnijos steigimą. Apklausos rezultatai Savivaldybei yra patariamojo pobūdžio.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje siūlyta svarstyti artimiausiame Tarybos posėdyje projektą dėl pritarimo apklausos rezultatams ir administracijos direktoriaus įpareigojimo iki liepos 1 d. parengti ekonominį-finansinį Vilkyčių seniūnijos steigimo pagrindimą. Skaityti toliau

========================================================================================

Savamokslės šaškininkės siurprizas  2015-03-23

Lietuvos moterų paprastųjų šaškių asmeninėse pirmenybėse Telšiuose daug ką nustebino senjorė Irena Graušlienė (Vilkyčiai) - pelnė bronzos medalį / Edvardo Lukošiaus nuotr.Lietuvos moterų paprastųjų (rusiškų) šaškių čempionate Telšiuose didelę staigmeną pateikė Šilutės šaškių-šachmatų klubo narė, vilkytiškė Irena Grauslienė. 82 metų senjorė užėmė trečią vietą ir pelnė bronzos medalį. Jaunesnių mergužėlių treneriams teko stebėtis ir kasytis pakaušius, kaip čia nutiko, kad savamokslė šaškių mėgėja aplenkė kai kurias jų auklėtines.

Irena Grauslienė savo namuose Vilkyčiuose turi per 200 diplomų, medalių, prizų, iškovotų įvairiose šaškių ir greitųjų šachmatų varžybose. Pirmą kartą šaškes išdėliojo ant tėvelio nupieštos lentos gal būdama šešerių metelių gimtojoje Raudonės pilyje. Šaškės buvo padarytos iš medžio šakos: nužievintos – baltosios, su žieve – juodosios. Pirmasis mokytojas – tėvelis, pilies šeimininkų samdinys. Nuo tada ir palinko mergaičiukės galvelė prie tų medinukų ant lentos su 64 baltais-juodais kvadratukais. Ji – šaškių ir šachmatų savamokslė, apdovanota gebėjimu greitai mąstyti. Tai ir padėjo pelnyti daug pergalių nedžiūvant prie teorinių knygų apie šiuos žaidimus. Šiuo atžvilgiu I.Grauslienė savotiškas unikumas.

 Skaityti toliau

========================================================================================

Vilkytiškiai patys sau pakišo koją 2014-11-21

lt.wikipedia.org nuotr.Nuo Saugų seniūnijos pageidaujantys atsiskirti Vilkyčių ir aplinkinių kaimų gyventojai suklupo lygioje vietoje: kažkas iš iniciatorių, švelniai tariant, taip persistengė rinkdamas parašus, kad Šilutės rajono savivaldybės administracija buvo priversta nutraukti prieš mėnesį pradėtą vietos gyventojų apklausos procedūrą.

Gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą rinkimo lapai Vilkyčių ir aplinkinių kaimų iniciatyvinei grupei buvo išduoti šių metų spalio 20 d. Reikėjo surinkti viso labo 5 proc. vilkytiškių įsivaizduojamos naujos seniūnijos gyventojų parašų – apie 60-70, kad būtų galima kreiptis į

Skaityti toliau

========================================================================================

Pyragų diena Vilkyčių pagrindinėje mokykloje 2014-11-07

7 klasės mokinė Erika Mikužytė

Lapkričio 6 dieną Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko „Pyragų diena“. Kai lauke saulės spindulių vis mažėja, o šventinės lemputės dar neįžiebtos, „Pyragų diena“ – puiki proga pasidalinti savo šiluma ir gerumu. Kas tai? Tai saldi aukojimo akcija. Tai pagalba mažiesiems ligoniukams…

Mes visi kartu dalijomės gerumu, šiluma ir sukūrėme puikią šventę – akciją. Iškepti net 33 pyragai, surinkta 250 litų. Šiuos pinigėlius pervedėme į ,,Išsipildymo akcijos“ fondą.

Dėkojame visai mokyklos bendruomenei: mokiniams, jų tėveliams, mokytojams, bibliotekininkėms už aktyvų dalyvavimą „Pyragų dienoje“. Ačiū visiems, kurie kepė pyragus, vaišino kitus, dalijosi gerumu, aukojo.

BŪKIME VIENI KITIEMS GERESNI – su tokiu tikslu pasitiksime artėjančią Tolerancijos savaitę.

========================================================================================

Vilkyčiai pakilo steigti savo seniūniją 2014-10-27

Seniūnijos kūrimo iniciatoriais įvardintos trys seniūnijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos: „Viltis“ – pirmininkas Mindaugas Rimeikis, „Veiviržo slėnis“ – Rima Valdžienė ir Vilkyčių Šv. Brunono bendruomenė – kun. Vytautas Tamašauskas.
Susirinkime dalyvavo ne vien tik seniūnijos steigimo entuziastai. Lankupių seniūnaitis Valdemaras Urbonas atvirai pareiškė, kad jam žinoma, jog Lankupių, Bundalų, Grumblių gyventojai nesižavi naujos seniūnijos steigimu, nes nepasitiki šios iniciatyvos didžiausiais rėmėjais, ypač – verslininku Kazimieru Gudžiūnu.

Diskusijoje apie seniūnijos steigimą dalyvavo ir rajono vadovai – meras Vytautas Laurinaitis bei Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Saugų seniūnė Anastazija Oželytė susirinkime nedalyvavo.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.

========================================================================================

Ar bus dvyliktoji rajono seniūnija – Vilkyčių? 2014-10-24

Pirmadienio vakarą į Vilkyčių pagrindinės mokyklos salę rinkosi vietos ir aplinkinių kaimų gyventojai. Svarstyta, ar tikslinga atsiskirti nuo Saugų seniūnijos ir steigti naują Vilkyčių seniūniją. Užsiregistravo beveik 70 susirinkusiųjų. Atvyko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, salėje buvo vilkytiškė Tarybos narė Genovaitė Kimbrienė.

Į Vilkyčių ir aplinkinių kaimų gyventojų susirinkimą, kuris vyko 18 val., sugužėjo per 70 įvairaus amžiaus žmonių.

Daugiau skaitykite: “Pamaryje”

========================================================================================

Vilkytiškiai pageidauja seniūnijos 2014-10-23

Vilkyčių bendruomenės „Viltis“ pirmininkas inicijavo Vilkyčių bendruomenės ir Šilutės rajono savivaldybės vadovų susitikimą dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo. Susitikime dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Tarybos sekretorius Andrius Jurkus.
Susirinkime dalyvavo daugiau kaip 80 Vilkyčių ir aplinkinių kaimų gyventojų, kurie išsakė įvairias pozicijas ir nuomones dėl seniūnijos steigimo. Vieni puikiai sutaria su esama Saugų seniūnijos seniūne ir nepasitiki Vilkyčių bendruomenės atstovais, todėl pageidauja palikti situaciją tokią, kokia ji yra dabar. Kitų nuomone, Vilkyčiuose įsteigta seniūnija sudarytų sąlygas efektyviau spręsti bendruomenės problemas, sutvarkyti Vilkyčių gyvenvietės infrastruktūrą, geriau organizuoti bendruomenės veiklą. 
Daugiau skaitykite: 
“Šilutės žiniose”

========================================================================================

Vilkyčių gyventojai vėl nori savos seniūnijos(2) 2014-10-22

lt.wikipedia.org nuotr.Šilutės rajono Vilkyčių ir aplinkiniuose kaimuose organizuojama oficiali gyventojų apklausa dėl atsiskyrimo nuo Saugų seniūnijos.

Apie Vilkyčiuose atgimusią iniciatyvą atsiskirti nuo Saugų seniūnijos ir įsteigti atskirą seniūniją “Šilutės ETA Žinios” rašė str.“Vilkyčių gyventojai vėl nori savos seniūnijos”.

Šį pirmadienį Šilutės r. savivaldybėje buvo įregistruota Vilkyčių ir aplinkinių kaimų iniciatyvinė grupė, jai išduoti gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą rinkimo lapai.
Daugiau skaitykite: “Šilutės eta žinios”.

========================================================================================

Ar pavyks Vilkyčių gyventojams įkurti seniūniją?  2014-10-21

Archyvo nuotr. Vėl atgimė, jau vieną kartą nuslopusi, Vilkyčių kaimo gyventojų iniciatyva šiame kaime įkurti seniūniją. Vilkyčiuose ir aplinkiniuose kaimuose gyvena apie 1700 gyventojų. Naujos seniūnijos steigimo iniciatoriai savo idėją argumentuoja gyventojų patiriamais nepatogumais susisiekiant su dabartinės seniūnijos centru Saugose.

Vietos bendruomenės „Veiviržo slėnis“ pirmininkė Rima Valdžienė žinių portalui Žinios1 sakė: „Seniūnijos steigimo Vilkyčiuose iniciatyva mūsų bendruomenėje nėra iki galo išdiskutuota. Pagrindinė idėjos generatorė yra bendruomenė „Viltis“. Mūsų bendruomenėje yra įvairių nuomonių. Aš asmeniškai neprieštaraučiau seniūnijos atsiradimui Vilkyčiuose. Tačiau tai susiję su nemenkomis gyventojų išlaidomis: teks perregistruoti turtą, ūkius, įmones, keisti adresus. Ir visą tai teks atlikti už savo pinigus. Kai kam tai gali nepatikti. Šiuo klausimu spalio 20 d. 18 val. Vilkyčiuose planuojamas visuotinis gyventojų susirinkimas į kurį žada atvykti Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, kiti savivaldybės darbuotojai. Tikėkimės, kad šis susitikimas suteiks daugiau aiškumo“. Daugiau skaitykite: “Žinios1.lt”.

========================================================================================

Po liūties lenktynių trasoje tiško purvai  2014-07-22

Po smarkios liūties trasa tapo labai slidi, tad žiūrovams nestigo įspūdingų vaizdų.Sekmadienį automobilių sporto gerbėjai skubėjo į Kebelių kaime esančią Vilkyčių automobilių sporto klubo trasą, kur vyko Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato pirmasis etapas ir Europos Šiaurės šalių (NEZ) ralio kroso trečiasis etapas. Lenktynininkus vargino alinantis karštis, o įpusėjus varžyboms užėjo vasaros liūtis, padariusi lenktynes dar įspūdingesnes.

Užsidegė „Subaru“

Varžybose dalyvauti užsiregistravo 30 sportininkų su automobiliais bei jaunimas su mažaisiais bagiais, varžęsi specialiai jiems sutrumpintoje trasoje. Dėl geresnės starto pozicijos lenktynininkai varžėsi net trijuose kvalifikacijos ratuose. Įveikiant ralio kroso trasą važiuoti reikėjo tiek asfaltu, tiek gruntu, kiekvieno važiavimo metu privalomai įveikiant papildomą „Jokerio“ atkarpą – klastingą grunto dangos posūkį.
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”

========================================================================================

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Vasaros šypsena – 7“ Vilkyčių pagrindinėje mokykloje  2014-06-25

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Vasaros šypsena – 7“ Vilkyčių pagrindinėje mokyklojeŠilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla jau septintus metus iš eilės organizuoja vaikų vasaros poilsio stovyklą. Šiais mokslo metais (birželio 9 – 13 dienomis) įgyvendintas projektas „Vasaros šypsena – 7“. Stovykloje dalyvavo 17 mokyklos socialiai remtini mokiniai iš 6 – 9 klasių. Stovyklautojai buvo turiningai užimti vasaros atostogų metu, tenkinosi pažinimo ir saviraiškos poreikius, plėtojo sportinius, meninius gebėjimus, ugdėsi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”.
========================================================================================

Vilkytiškė Utenoje iškovojo kelialapį į tarptautines varžybas  2014-06-13

 Vilkytiškė Utenoje iškovojo kelialapį į tarptautines varžybasAtnaujintame Utenos stadione vykusiose Lietuvos vaikų lengvosios atletikos pirmenybėse gerai rungtyniavo Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai.   Ketvirtokas Marius Rudzevičius numetė 150 g sveriantį kamuoliuką 46 m 23 cm ir pelnė sidabro medalį. Penktokė Gintarė Paulauskaitė kamuoliuką metė 49 m 45 cm ir buvo pirma, iškovodama teisę atstovauti Lietuvos rinktinę tarptautinėse varžybose Varšuvoje. Į šias varžybas ji važiuos antrą kartą.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”.
 
========================================================================================

18-oji Vilkyčių pagrindinės mokyklos geriausiųjų sportininkų apdovanojimų ceremonija“  2014-05-06

2013 metų geriausieji mokyklos sportininkai kartu su treneriu B. Mulskiu.

Saulėtą balandžio 24-osios pavakarę Vilkyčių pagrindinėje mokykloje jau 18-ąjį kartą vyko geriausių mokyklos sportininkų apdovanojimai. Jaunieji talentai savo pasiekimais beveik du dešimtmečius garsina mokyklos vardą ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje bei užsienyje. Žinoma, tai yra ir mokinių trenerio Broniaus Mulskio nuopelnas.
Tądien į geriausiųjų mokyklos sportininkų apdovanojimų ceremoniją sugužėjo sportininkų tėvai, seniūnijos atstovai, renginio rėmėjai bei patys geriausiųjų vardus pelnę sportininkai su treneriu B. Mulskiu priešakyje. Šiemet geriausiais iš geriausių išrinkti 6 jaunieji sportininkai.
Daugiau skaitykite: “Šilokarčemoje”.

========================================================================================

Skaitytojas nerimauja: „Ar dar ilgai vilkytiškis gamtos teršėjas šaipysis iš likimo?“  2014-05-02

 Nerimsta Vilkyčių kaime gyvenančio ūkininko Stepono Arčevskio gamtos teršimu besipiktinantys žmonės.
Perskaitę „Šilutės naujienų“ straipsnį „Vilkytiškiui gamtos teršėjui – solidi bauda“, spausdintą balandžio 18 dienos numeryje, jie kreipėsi į redakciją ir domėjosi, kodėl prie tvarto esančias mėšlo krūvas ir tekančių srutų kanalą ūkininkas tvarkys tik kitąmet?
„Kiek ilgai dar žaisime su likimu, kol kas nors įkris į srutų duobę…“, – klausė pilietis.
Skaitytojas: „Kodėl mėšlą ūkininkas tvarkys tik kitąmet?“
Skambinęs vyras pasakojo, kad prieš keletą metų nelaimė S.Arčevskio ūkyje buvo atsitikusi – vienas žmogus įkrito į srutoms tekėti nelegaliai padarytą duobę. Todėl, pasak vyro, tik laiko klausimas, kuomet vėl atsitiks panaši nelaimė. O jeigu tai būtų koks vaikas ar išgėręs pilietis, tokio atsitikimo baigtis būtų skaudi…
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
======================================================================================== 

Vilkytiškiui gamtos teršėjui – solidi bauda
2014-04-22

 Dar sausio 17 d. „Šilutės naujienose“ rašėme apie situaciją Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime, kur gyvenantis ūkininkas Steponas Arčevskis pažeidinėja aplinkos apsaugos taisykles ir teršia gamtą srutomis bei mėšlu. Straipsnis vadinosi „Prieš gamtos teršėją vienijasi kaimynai ir valdiškos institucijos“.
Jame rašėme, kad kaimyno nevalyvumo nebeapsikenčia ir Veiviržo gatvės kaimynai, bet ūkininkas ginasi – neva visos jo bėdos tik dėl pastarųjų priekabiavimo.
Į straipsnį reagavo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Šilutės r. agentūros specialistai ir vilkytiškiui už tokius darbus paskyrė solidžią baudą.
Šilutės agentūros vyriausiasis specialistas Pranas Sirtautas sako, jog jiedu su vilkytiškiu S.Arčevskiu jau yra seni pažįstami. Tai todėl, kad Vilkyčių ūkininkas už aplinkosaugos pažeidimus pagal administracinės teisės kodeksą baudžiamas jau nebe pirmą kartą.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”
======================================================================================== 

Vilkyčių lengvaatlečių pasiekimai
2014-04-07

E. Dulkys II vieta. Nuotraukos Vilkyčių pagrindinės mokyklos
 „Žemaitijos taurė 2014 m.“ III etapų lengvosios atletikos varžybose dalyvavo 14 sporto mokyklų jaunieji sportininkai. Su jais savo sportinius gebėjimus išbandė Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai. Nors treniruojasi jie tik 3 kartus savaitėje, tačiau įrodė, kad gali kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų.
Daugiau skaitykite: “Žemaitijos gide”
======================================================================================== 

Visą dieną trukęs tinklinio turnyras neprailgo
2014-03-02

http://www.silutesnaujienos.lt/images/stories/2014/VASARIS/28/tinklinis.jpgVilkyčiuose suorganizuotas Vasario 16-ąjai skirtas tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo penkios komandos: trys „Vilkyčių“ komandos, „Rusnė“ ir „Klaipėda“.
Komandų pajėgumas buvo vienodas, tai įrodė įdomios ir įtemptos kovos, tad nuo ryto iki vakaro trukęs turnyras neprailgo nei žiūrovams, nei žaidėjams.
Varžybose netrūko nei moteriško grakštumo, ir vyriškų smūgių, nes komandas sudarė po 4 vyrus ir 1 moterį.
Merginos puikiai pakeldavo kamuolius, o vyrai smūgiavo be gailesčio į varžovų zoną. Tad aktyviai turėjo dirbti blokuojantys žaidėjai, kad priešininkai neuždirbtų taško.
Visoms komandoms sužaidus ratų sistema, iškrito V vietą užėmusi komanda. Tai buvo „Vilkyčių III“ komanda.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”
========================================================================================

Vilkytiškei B. Kairienei – jau 102-eji
2014-02-04

Vilkyčiuose gyvenančiai Bronei Kairienei gyvenimas padovanojo pačią didžiausią dovaną – net 102 gyvenimo metus. Ne kiekvienam tiek duota, ne kiekvienas gali tuo pasigirti, o Bronė gali. Nors ir sunkus gyvenimo kelias jai buvo skirtas, tačiau juo keliavo kaip beišmanydama. O kiek daug matyta, kiek patirta, kaip viskas pasikeitė.

Sausio 28-ąją vilkytiškė minėjo savo 102-ąjį gimtadienį, o tokia proga ją atvyko pasveikinti ir Saugų seniūnė Anastazija Oželytė. „Mamai visuomet smagu sulaukti seniūnės sveikinimų, ji jų labai laukia, o mes taip pat džiaugiamės, kad ją vis dar prisimena“, – sakė ilgaamžės sūnus Alfonsas.
Bronė gimė 1912-aisiais, turbūt mūsų rajone jau nebeatrastume šių metų įvykių liudytojų. Bronė bene vienintelė menanti šiuos metus. Augo ji gausioje šeimoje, tėvai susilaukę net 12 vaikų. Nelengva buvo tokiai šeimynai, o ir metai buvo sunkūs. Ilgaamžė pasakojo, kad jau nuo mažų dienų reikėję dirbti, apgailestavo dėl vieno – kad neteko mokslo vaisių krimsti. Nei skaityti, nei rašyti ji taip ir neišmokusi. Bet buvo kaip buvo, nieko jau nebepakeisi. „Mūsų mama mirė anksti, todėl reikėjo visiems eiti tarnauti. Žmogus neraštingas buvau, tai ir darbai sunkūs buvo. Teko ir namų valdyboje krosnis kūrenti, kambarius tvarkyti. Atlyginimai buvo maži, o valgyti visiems norėjosi, reikėjo tokią šeimyną išlaikyti“, – sakė senolė. Užaugo ji Platelių miestelyje, tėvai buvę ūkininkai. „Tuomet žmonės stengėsi kaip begalėdami dirbti, – sakė ji ir pajuokaudama pridūrė, – kiek Dievas davė tiek, o patys nieko nedarė, atnešė Dievas maišą ir pakratė“. Skaitykite toliau….

========================================================================================  

Tremtinio atminimas gyvas bičiulių širdyse
2014-01-22

Jau penkeri metai, kai 2009-ųjų sausio 21 dieną, sulaukęs 82 metų, iš gyvenimo išėjo iškilus mūsų kraštietis, buvęs politinis kalinys Eduardas Šmitas.
E.Šmitas užaugo Švėkšnos miestelyje. Dar Šilutės gimnazijos suole sėdėjusį jaunuolį sovietų valdžia areštavo ir pripažino politiniu nusikaltėliu.
Pusę metų E.Šmitas buvo kalinamas Šilutės kalėjime, o vėliau, praėjęs visas tardymo egzekucijas, pateko į tolimąjį Magadaną. Ten praėjo rūstųjį Golgotos kelią, nušalo rankas ir leisgyvis grįžo į Lietuvą.
Savo išgyvenimus E.Šmitas vaizdžiai aprašė išleistoje knygoje „20 mėnesių pragare“. Ši knyga liko kaip dokumentas, menantis tikruosius sovietinės santvarkos užkulisius.
Vėliau Eduardas įgijo aukštąjį pedagoginį išsilavinimą ir ilgus metus mokytojavo Vilkyčių vidurinėje mokykloje. Vaikus mokė vokiečių, rusų kalbų ir muzikos, vadovavo moksleivių chorams, dalyvavo ir respublikinėse dainų šventėse.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.

========================================================================================  

Prieš gamtos teršėją vienijasi kaimynai ir valdiškos institucijos
2014-01-20

Kaimynystė, žinia, dalykas sudėtingas, ypač jei greta gyvenančiųjų neskiria aukštos mūro tvoros. Laikraščių žurnalistai tuo įsitikina kone kas savaitę.
Šį kartą važiavome aiškintis Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo pakraštyje gyvenančių kaimynų konflikto dėl netvarkos ir į aplinką leidžiamo kanalizacijos turinio.

Už aplinkosauginius srutų ir mėšlo tvarkymo pažeidimus vilkytiškis Steponas A. pernai jau buvo ir įspėtas, ir baustas. Bet išvadų daryti neskuba ir toliau teršia gamtą bei piktina kaimynus.

Už sodo – kaimyno kanalizacijos „įranga“

Virginija B. ir Steponas A. gyvena paskutiniuosiuose Vilkyčiuose esančios Veiviržo gatvės namuose. Iki priešingose gatvės pusėse gyvenančių kaimynų sodybų veda asfaltuotas keliukas, o už jų jau plyti tik laukai – valstybinė žemė.
Virginija pasakoja, kad nevala kaimynas jos kantrybę jau baigia išsekinti, ir kviečia pasivaikščioti už sodo esančioje teritorijoje. Čia rodo kaimyno iškastą gilų griovį, į jį iš kaimyno sodybos po žeme nuvestą vamzdį ir griovio gale – gilų šulinį. Moteris nežino tikrosios šio šulinio paskirties, bet sako neabejojanti, jog kaimynas čia įsirengė lyg ir nelegalią fekalinės kanalizacijos išgriebimo duobę.
Visa ši „įranga“ – tiesiai už Virginijos sodo tvoros.    Skaitykite toliau…

 
======================================================================================== 

Cezaris piešia iš vaizduotės, kartais – iš laikraščio
2013-12-23

 Aštuoniasdešimtmetis Cezaris Budrikas – savamokslis tapytojas. Dažniausiai tapo gamtos vaizdus. Iš atminties arba sugalvotą vaizdą, kartais, kaip pats sakė, – iš laikraščio. Dažniausiai akriliniais dažais. Sako, aliejiniais būtų geriau – anie ilgiau neblunka, su metais ne taip keičia atspalvius. Bet… Aliejiniai skleidžia aitrų kvapą, teptukus reikia valyti taip pat aitriais tirpikliais. O šio vilkytiškio kūrybinę studiją dažniausiai atstoja kuris nors gyvenamojo namo kambarys – negali juk prismardinti, pavyzdžiui, valgomojo…  Skaitykite toliau….
 
======================================================================================== 

„Pamario talentai 5“ dalyvei Gintarei ateitį išpranašavo tėtis
2013-11-19

Asmeninio archyvo nuotr. Septyniolikmetė Gintarė Grigaitė gyvena Vilkyčiuose. Jai vos gimusiai ateitį tarsi nulėmė tėčio pasakyti žodžiai, kad dukra bus dainininke. Taip ir yra. Gintarė prisipažįsta, kad dainuoja nuo tų dienų, kurių net neatsimena – nuo mažumės.
„Daina man yra neatsiejama gyvenimo dalis“, – sako jaunoji dainininkė, kuri jau mokosi vienuoliktoje klasėje Šilutės pirmojoje gimnazijoje.
Gintarė pasiryžo šiemet sudalyvauti konkurse „Pamario talentai“. Pasak merginos, ilgai net nereikėjo svarstyti apie savąjį talentą. Ar gali kilti kitų klausimų, kai daina, muzika yra įaugę į kraują.
Pradėjusi lankyti mokyklą Gintarė nepraleidžia nė vieno čia organizuojamo renginio, koncerto.
„Dainuodavau, kur tik galėdavau: ansambliuose, chore, tačiau pirmąją savo dainą viena sudainavau tik 6 klasėje“, – dalinosi prisiminimais pašnekovė.
Paskatinta tuometinės Vilkyčių pagrindinės mokyklos muzikos mokytojos G. Putienės vis dažniau Gintarė lipo į sceną. Vadinasi, scenos aplinka merginai nėra svetima.
Daugiau skaitykite: “Žinios1.lt”.
 
========================================================================================

Vilkyčiuose – atgimimas: atidaryta vaikų darželio grupė
2013-11-02

Po beveik dviejų dešimtmečių pertraukos Vilkyčiuose atidaryto vaikų darželio įkurtuves vietos gyventojai prilygina valstybinės reikšmės šventei.
Nors darželyje yra tik dvi grupės, bet džiaugtis yra kuo ir rajono vadovams, ir vilkytiškiams: tai bene geriausias įrodymas, kad kaimas gyvas ir jaunas, kad jame užtenka darbo vietų, kad gausu mažųjų, kad bent jau artimiausiu metu ir mokykla čia gyvuos.
 
Ugdo ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus
 
Vaikų darželis Vilkyčiuose buvo uždarytas apie 1996-uosius, tuomet tai įvardinta kaip vienas iš lėšų taupymo būdų…
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
========================================================================================

Vilkyčiai laukia „European Rallycross Challenge“
2013.10.25

Lietuvos automobilių kroso čempionatas (nuotr. Organizatorių)Lietuvos automobilių sporto gerbėjams 2014 metai žada būti išties ypatingi – greta Lietuvoje vyksiančio pasaulio ralio čempionato etapo taip pat pirmą kartą turėsime galimybę išvysti ir European Rallycross Challenge renginį.
Pasak renginį organizuojančio Kazimiero Gudžiūno, ateinanti vasara automobilių sporto gerbėjams tikrai bus išskirtinė.
„Planuojama, kad European Rallycross Challenge renginys pirmą kartą Lietuvoje turėtų įvykti liepos 12-13 dienomis. Pradžioje buvo planuojama renginį organizuoti birželio 28-29 d., tačiau paaiškėjus, kad tomis dienomis vyks pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje, nusprendėme Challenge etapą šiek tiek nukelti. Visgi tai du labai dideli renginiai, kurie neturi trukdyti vienas kitam, o automobilių sporto gerbėjai tikrai galės pasidžiaugti jais abiem,“ – pasakoja K. Gudžiūnas.
Daugiau skaitykite: “Balsas.lt”.
 
======================================================================================== 

In memoriam Rimgaudui Baltrukoniui
2013-09-25

Praėjęs antradienis griausmingai ir tragiškai į kelionę Anapilin pasiglemžė aktyvaus Vilkyčių kaimo bendruomenės „Veiviržo slėnis“ pirmininko, šviesulio, gėrio ir kultūros skleidėjo Rimgaudo Baltrukonio gyvybę.
 
Kruvinąjį bei lemtingąjį šeštadienį dirbdamas laukų darbus R. Baltrukonis buvo paglemžtas traktoriaus veleno. Po tragedijos vyro gyvybė pulsavo tik kelias dienas, antradienį ji užgeso… Visada mylėjęs techniką, automobilius vyras nuo jų ir žuvo…
 
Rimgaudas gimė 1962 m. birželio 30 d. Sakūtėlių kaime, Šilutės rajone. Augo keturių vaikų šeimoje, buvo jauniausias. 
 
Visą veiklą R. Baltrukonis paskyrė savam kraštui ir jo žmonėms.  Įkūrė Vilkyčių bendruomenę „Veiviržo slėnis“, aktyviai prisijungė ir dalyvavo politinėje veikloje, buvo „Darbo partijos“ Šilutės skyriaus narys.
Daugiau skaitykite: “Žinios1.lt”.
 
=======================================================================================

Geros žinios iš Vilkyčių automobilių sporto klubo
2013-09-06

Jau žinomi 2013 metų Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato nugalėtojai ir prizininkai. Vilkyčių automobilių sporto klubas ir jo vadovas Kazimieras Gudžiūnas – tarp čempionato prizininkų.
Rugpjūčio 31 ir rugsėjo 1 d. III ir IV Lietuvos ralio kroso čempionato etapai vyko Lenkijoje, Slomčyno lenktynių trasoje. Ten startavęs Vilkyčių sporto klubo vadovas Kazimieras Gudžiūnas savo automobilių klasėje laimėjo bronzinį apdovanojimą. Komandos lenktynininkas Ernestas Steponkus klasėje D-1A taip pat užėmė trečią vietą. Pastarasis sportininkas ir galutinėje Lietuvos čempionato įskaitoje liko trečias. Komandos vadovas K. Gudžiūnas galutinėje čempionato lentelėje D-1 klasėje yra antras.
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
 
 =======================================================================================

Geriausio artojo titulas – šešiolikmečiam vilkytiškiui
2013-08-31

Po 4 metų pertraukos Saugų seniūnijoje atnaujintos geriausio artojo varžybos. Penktadieno vidudienį varžytis dėl geriausio 2013 metų artojo titulo stojo septynių ūkių traktorininkai: Juozas Rimgaila iš Petrelių kaimo, Albinas Šaulitis, Stasys Bružas ir Tadas Šaulitis iš Čiūtelių, Vytautas Pivorius iš Sakūtėlių, montvydiškis Osvaldas Ramanauskas ir vilkytiškis Dovydas Žilis.
 
Profesionalumą demonstravo ir artojas, kurio plūgą traukė arklys. Jį valdė Alfonsas Žemgulys iš Petrelių kaimo.
 
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
=============================================================== 

Javapjūtės darbus Saugų artojai užbaigė varžybomis, ūkininkai – vaišėmis
2013-08-31

Penktadienį, beveik priešpaskutinę rugpjūčio dieną, Saugų seniūnijos gyventojai rinkosi atšvęsti javapjūtės darbų pabaigtuves. Gerąja prasme nerimstančios ir nuolat ieškančios saugiškių sielos surengė artojų varžybas. Pasižiūrėti, kaip verčiama vaga, atvyko ir garbingų svečių: rajono merė Daiva Žebelienė, vicemeras Algirdas Balčytis, Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Marijona Janavičienė bei Tarybos narys Saulius Vytuvis. Beje, A. Balčytis nepraleido progos ir taip pat į rankas ėmė arklą, tempiamą kumelės Juodės.
Vėliau atšvęsti vasaros darbų pabaigtuves visi rinkosi pas ūkininkus Kristiną ir Vygantą Sirtautus.
Prie Saugų seniūnijos ūkininko Petro Nedzelskio nuomojamų grikavižių laukų susirinko nemažas smalsuolių bei artojų būrys. Vieni ruošėsi jėgas išbandyti varžybose, kiti – palaikyti savo numylėtinį artoją.
Šalia lauko išsirikiavo senieji traktoriai MTZ 50 ir naujesnieji – FENDT 820. O vienas ūkininkas – Alfonsas Žemgulis iš Petrelių kaimo – atvyko vežimaičiu, pakinkytu kumele Juode. Pastaroji su šeimininku taip pat dalyvavo artojų varžybose bei laimėjo ypatingąjį prizą.
Artojų varžybose iš viso dalyvavo aštuoni artojai. Tai – Juozas Rimgaila iš Petrelių kaimo, Albinas Šaulitis iš Čiūtelių kaimo, jo sūnėnas Tadas Šaulitis (Čiūtelių k.), Stasys Bružas (Čiūtelių k. 2002 m. Stasys buvo laimėjęs I vietą artojų varžybose), Osvaldas Ramanauskas (Montvydų k. Tai – vienas iš jauniausiųjų artojų. Jam – tik 16 metų. Kaip pasakojo Osvaldo mama, sūnus nuo šešerių metų mokėsi arti), Dovydas Žilis (Vilkyčių k.), Vytautas Pivorius (Sakūtėlių k.), Alfonsas Žemgulis (Petrelių k.). 
Daugiau skaitykite: “Žinios1.lt”.
 
 =============================================================== 

Vilkyčiai taikosi į europinę lygą
2013-08-12

Rugpjūčio 28 d. automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ vadovas ir Vilkyčių automobilių sporto trasos šeimininkas Kazimieras Gudžiūnas vyks į Paryžių, kur tarsis dėl Europos ralio kroso čempionato etapo organizavimo. Tokio lygio ralio kroso varžybų nebuvo ne tik Vilkyčiuose, bet ir visoje Lietuvoje.
 
Vilkyčių automobilių sporto trasa gerai pažįstama Šiaurės Europos, Baltijos šalių ir, žinoma, Lietuvos ralio kroso bei autokroso sporto atstovams. Kaip ir pats šios trasos šeimininkas Kazimieras Gudžiūnas, šiuo metu esantis aukščiausioje Šiaurės Europos šalių ralio kroso čempionato turnyro lentelės pozicijoje. 
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
 
 =============================================================== 

Vilkyčiuose steigiamas vaikų darželis
2013-07-26

Tikėtina, kad nuo rugsėjo 1 dienos apie 20 mažamečių vilkytiškių lankys ikimokyklinio ugdymo grupę savo gyvenvietėje, pagrindinės mokyklos pastate. Vaikų darželis dirbs 10,5 valandos per dieną.
 
Tokį sprendimo projektą rajono politikams pateikė Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Žemailienė, pasiremdama Vilkyčių pagrindinės mokyklos direktorės Ingos Kirkickienės surinktais dokumentais.
 
Pasak R.Žemailienės, Vilkyčių pagrindinė mokykla yra gavusi per 20 šeimų prašymus ugdyti vaikus ikimokyklinėje grupėje. 
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
 =============================================================== 

Ant garbės pakylos vilkytiškiai neužkopė, tačiau išliko lyderiais 
2013-07-22

Sekmadienį Vilkyčių automobilių trasoje įvyko ketvirtasis Šiaurės Europos ralio kroso ir antrasis Lietuvos ralio kroso čempionato etapas. Iš keturių juose dalyvavusių Vilkyčių automobilių sporto klubo atstovų ant garbės pakylos tądien neužlipo nė vienas.
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
 
 =============================================================== 

Liepos mėnuo Vilkyčių sportininkams buvo sėkmingas
2013-07-16

Liepos mėnuo buvo sėkmingas Vilkyčių sportininkams. IX Pasaulio lietuvių žaidynėse gerai rungtyniavo metimo rungčių atstovai. Varžybose galėjo dalyvauti sportininkai iki 18 metų. Donatas Klumbys laimėjo ieties metimo rungtį. Gedeminas Keizeris bronzos medalį iškovojo mesdamas diską.
 
Klaipėdoje vykusiame Lietuvos jaunučių čempionate labai gerai rungtyniavo ieties metikai. Visas prizines vietas pelnė vilkytiškiai. Pirmą vietą iškovojęs Edvinas Dulkys 500 g ietį metė 49 m 23 cm, Gediminas Keizeris buvo antras pasiekęs 48 m 35 cm rezultatą, bronzos medalis atiteko Justinui Gerdviliui, jo toliausias metimas buvo 47 m 96 cm.
Pabaltijo jaunučių mače Estijoje Lietuvos rinktinę atstovavo Edvinas Dulkys ir Gediminas Keizeris. Geriausiai sekėsi Edvinui, jis pagerino savo asmeninį rezultatą iki 52 m 28 cm ir rinktinei pelnė III vietos taškus.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”
===============================================================

Bendruomenė „Veiviržo slėnis“ mokėsi puošti sodybas
2013-07-13

 
Liepos 10 dieną Vilkyčių bendruomenė „Veiviržo slėnis“ surengė projekto „Kaimiško kraštovaizdžio puoselėjimas kaime“ baigiamąją konferenciją „Sodybos planavimas kaime“. Projektas finansuotas Lietuvos kaimo tinklo paramos lėšomis.
Projekto dalyviai – Vilkyčių gyvenvietėje ir apylinkėse gyvenantys žmonės dėkingi, kad gavo daug žinių apie aplinkos puoselėjimą ir stengsis savo sodybas tvarkyti kuo autentiškiau.
 
Baigiamosios konferencijos metu apdovanotos dvi šio krašto autentiškumą saugančių sodybų šeimininkės: vilkytiškė Aldona Marija Malakauskienė ir Sakūtėliuose gyvenanti Kristina Bartminienė.
 
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
=============================================================== 

Vilkyčių sportininkai gegužę baigė gerais rezultatais
2013-06-09

Vilkyčių pagrindinės mokyklos sportininkai gegužės mėnesį baigė gerais rezultatais.
Klaipėdos miesto jaunių žaidynėse 400 m bėgimo rungtyje Giedrė Stanišauskaitė iškovojo II vietą – 1 min. 03,6 sek. Tokią pat vietą ji pelnė bėgdama ir 800 m distanciją.
Martynas Baltrukonis atstovavo šalies jaunimo rinktinei Pabaltijo ilgų metimų turnyre ir savo amžiaus grupėje irgi buvo antras.
4 Vilkyčių mokiniai dalyvavo Lietuvos vaikų pirmenybėse, kur buvo vykdoma atranka į tarptautines varžybas Varšuvoje. Šauniai kamuoliuko rungtyje pasirodė Gintarė Paulauskaitė: ji pradinių klasių mokinių, gimusių 2002 m. ir jaunesnių grupėje, buvo pirma, numetusi kamuoliuką 37 m 77 cm.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
=============================================================== 

Vilkyčių maištininkas krito. Tegyvuoja demokratija!
2013-05-27

Šilutės rajono Vilkyčių kaimo bendruomenės centras „Viltis“ keičia veiklos kryptį.
 
Vilkytiškis kalvis Darius Vilius, kuris pastaruosius dvejus metus vedė bendraminčius lietuviško teisingumo ir demokratijos labirintais, kovodamas prieš valdininkų biurokratizmą, vėjo jėgainių plėtrą Pamario krašte, skalūnų dujų žvalgų žygį į Vakarų Lietuvą ir už paprasto žmogaus teisę žinoti bei dalyvauti priimant visai bendruomenei svarbius sprendimus, bendruomenės centro „Viltis“ visuotiniame narių susirinkime gegužės pradžioje buvo nušalintas nuo pirmininko pareigų.
Daugiau skaitykite: “Šilutės ETA Žinios”
 
 =============================================================== 

Vyrų ir moterų kovos prie tinklo
2013-05-24

Vilkyčių pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko rajono vyrų uždarų patalpų tinklinio pirmenybės, kuriose dalyvavo dvi Rusnės, dvi Vilkyčių ir viena Šilutės komandos. Nugalėtoja tapo Vilkyčių I komanda.
 
O moterys varžėsi draugiškame tinklinio turnyre „Draugystė 2013“. Jį laimėjo viešnios iš Pajūrio.
Stipriausi rajono tinklininkai – Vilkyčių vyrai
 
Visoms vyrų komandoms sužaidus viena su kita paaiškėjo, kad į tolesnį etapą nebepatenka Rusnės II komanda bei Šilutės tinklininkai.
Toliau varžytis prie tinklo liko Rusnės I, Vilkyčių I ir Vilkyčių II komandos. Rusniškių susitikimas su Vilkyčių II komandos tinklininkais baigėsi 3:2 Rusnės I naudai. Abiejų Vilkyčių komandų susitikimą nesunkai 3:0 laimėjo I komanda.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
=============================================================== 

Vilkyčiai – trečiąkart iš eilės tinklinio čempionai
2013-05-13

Jau balandžio pradžioje Šilutės rajono tinklinio gerbėjai buvo kviečiami burtis į komandas ir išmėginti jėgas 2013 m. Šilutės rajono vyrų uždarų patalpų tinklinio pirmenybėse. Į kvietimą atsiliepė po dvi Rusnės, Vilkyčių ir viena Šilutės komanda. Trečius metus iš eilės čempionų medaliais pasipuošė Vilkyčių pirmoji komanda.
 
Rungtyniauta Vilkyčių mokyklos sporto salėje, į kurią noriai, be atlygio priėmė mokyklos direktorė Inga Kirkickienė. Pirmenybės vyko vieno rato sistema. Po pirmojo rato iškrito Rusnės II ir Šilutės komandos. Finaliniame etape, kuris vyko iki trijų pergalių, rungėsi abiejų Vilkyčių ir Rusnės komandų vyrai. 
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
 
 ===============================================================  

Vilkyčių kraštiečių sueigoje pagerbti šišioniškiai
2013-05-09

Šeštadienį Vilkyčiuose susirinkę žemiečiai dalyvavo Šv. Brunono atlaiduose, pasidžiaugė nuveiktais darbais, pagerbė mamas ir išsirinko naują seniūnaitį. Juo tapo vilkytiškis, Saugų seniūnijos specialistas Kęstutis Sadauskas.
 
Išgražino Vilkyčius
 
Kraštiečių šventės favorite tapo bendruomenė „Veiviržo slėnis“ ir jos pirmininkas Rimgaudas Baltrukonis. Šventė buvo tarsi šios bendruomenės atliktų darbų pabaigtuvės.
Bendruomeninėje organizacijoje „Veiviržo slėnis“ yra susibūrę 18 vilkytiškių, kurie per vienerius metus įgyvendino du projektus, finansavimą gavę iš asociacijos „Lamatos žemė“ bei Lietuvos kaimo tinklo. 
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
 ===============================================================  

Vieninga ir kvepianti senosiomis tradicijomis kraštiečių sueiga Vilkyčiuose
2013-05-06

Šeštadienį, saulėtą ir šiltą gegužės dieną, prie šventojo Brunono Kverfurtiečio maldos namų rinkosi Vilkyčių bei artimų kaimų gyventojai. Žmonės, palikę rūpesčius ir kasdienius darbus namuose, atėjo pabūti, pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitais ir parodyti, kiek dar daug juose išlikę senųjų šišioniškių papročių. 
Kraštiečių sueiga buvo pažymėta svarbiomis datomis – artėjančia Motinos dienos proga ir Šv. Brunono Kvarfurtiečio parapijos 10-mečiu.
 
Po šv. mišių visi rinkosi lauke. Ant saulės nutviekstų stalų buvo dedamos bendruomenės narių vaišės, mokinių pagamintos pavasario puokštės. Liejosi linksma muzika, krutėjo iš linksmumo ne tik jaunas, bet ir garbaus amžiaus vietos gyventojas.
 
Be abejonės, šventinę nuotaiką dar labiau pakėlė ir artumon visus sukvietė ypatingos renginio vedėjos, šiais metais nominuotos tantės Vaida ir Indrė (Vaida Galinskienė ir Indrė Skablauskaitė). Tantės pasidžiaugė, kad galės šišioniškių tarme pasifobėlioti (pakalbėti) su senaisiais kaimo gyventojais, prisiminti praeitį ir šišioniškių pyragų pašmekioti. 
Daugiau skaitykite: “Žinios1.lt”
 
 ===============================================================  

Vilkyčiuose – apdovanojimai geriausiems sportininkams
2013-05-03

Penktadienio pavakarę Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko geriausių mokyklos sportininkų apdovanojimai. Į šventę susirinko visi norintys pasveikinti mokinius, kurie savo vardus jau įrašė į jaunųjų rajono sportininkų istoriją ir galbūt įrašys į visos Lietuvos sporto istoriją. Jų treneris Bronius Mulskis išugdė jau ne vieną puikų sportininką.
 
Mokyklos salėje susirinko sportininkų tėvai, vakaro rėmėjai, seniūnijos atstovai ir, žinoma, geriausieji mokyklos sportininkai.
Ši sportininkų apdovanojimų šventė rengiama jau 17 kartą. Visus tuos metus mokyklos sportininkai garsino šios mokyklos vardą visoje Lietuvoje. Žymiausi iš jų: sporto meistras Ramūnas Butkus – ieties metimas (nacionalinė rinktinė), kandidatas į sporto meistrus – Aurimas Pakalniškis (ieties metimas, jaunimo rinktinė), Ruslanas Seitkalijevas – kandidatas į sporto meistrus ultra maratono bėgime (nacionalinė rinktinė), Donatas Keizeris – pirmas atskyris maratono bėgime, Marius Beivydas – pirmas atskyris disko metime, Martynas Baltrukonis ir Motiejus Jančauskas – pirmas atskyris ieties metime.
Daugiau skaitykite: “Šilokarčemoje”.
 
=============================================================== 

Vilkytiškiai, gerbkime vieni kitus!
2013-04-17

Vilkyčiai – mažas miestelis prie didelio kelio. Čia nemažai vietinių, seniai gyvenančių žmonių, bet naujakurių gal net dar daugiau. Puikus susisiekimas su Klaipėda, todėl miestiečiai iki šiol pirko ir statėsi būstus ir čia.
 
Deja, teko girdėti, kad pastačius vėjo jėgaines butų ar namų pirkimas sumažėjo. Nuomonių yra visokių. Jėgainės jau stovi ir sukasi. Gyvenimas nesustojo ir beprotiškai greit lekia pirmyn.
Esu vilkytiškė, politkalinio, mokytojo, visuomenininko a.a. Eduardo Šmito dukra, anuomet gerai žinoma ne tik Vilkyčiuose, bet ir rajone ir už jo ribų.
Jausdami pareigą, balandžio 8 dieną su vyru atvykome į bendruomenės susirinkimą, kuris vyko mokyklos salėje. Susirinkusių buvo ne per daugiausiai. Vilkyčiuose gyvena žymiai daugiau žmonių, tačiau pabuvoję tokiuose susiėjimuose, jie suabejoja, ar verta kitą kartą eiti į susirinkimą ir gadinti savo nervus ir sveikatą. Mano vaikai buvo teisūs, siūlydami likti namuose.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
=============================================================== 

Aistros dėl geriamojo vandens
2013-04-02

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.
Vilkyčių kaimo bendruomenės „Viltis“ nariai bando įrodyti, kad jiems centralizuotai tiekiamas geriamasis vanduo yra netinkamas vartoti maistui. Praeitą savaitę „Šilutės ETA Žinios“ sulaukė laiško iš Vilkyčių kaimo bendruomenės „Viltis“. Jame teigiama, kad nuo praeitų metų rudens pasikeitė jiems tiekiamo vandens skonis, nuo jo sklinda nemalonus kvapas.
Ištyrę savo vandenį Klaipėdos laboratorijose – AB „Klaipėdos vandenys“ ir „Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos“, – vilkytiškiai atrado, kadamonio ir bendrosios geležies kiekiai jame ženkliai viršija Lietuvos higienos normoje HN 24 : 2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ nustatytas didžiausiais leistinas vertes.
 Daugiau skaitykite: “Šilutės ETA Žiniose”
 
=============================================================== 

Vilkytiškis Lorenas Milkintas iškovojo aukso medalį rutulio stūmime
2013-03-11

Vilniuje vyko 2000 metais gimusių ir jaunesnių vaikų lengvosios atletikos varžybos. Jose puikiai rungtyniavo vilkytiškis Lorenas Milkintas. Stumdamas 3 kg rutulį jis tris kartus įveikė 13 m ribą. Geriausiu ketvirtu bandymų nustūmė 14 m 25 cm ir iškovojo aukso medalį. Tai geriausias vaikų rezultatas Lietuvoje šiais metais. Paskutinis jo bandymas buvo ypatingai geras virš 15 metrų, deja neišsilaikė sektoriuje. Savo varžovus Lorenas aplenkė beveik dviem metrais.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”
 
=============================================================== 

2012 sportiniai metai Vilkyčių pagrindinės mokyklos sportininkams buvo sėkmingi
2012-12-28

Vilkyčių pagrindinės mokyklos nuotrauka2012 sportiniai metai Vilkyčių pagrindinės mokyklos sportininkams buvo sėkmingi. Trys metikai įvairiose tarptautinėse varžybose atstovavo Lietuvos rinktinę. Donatas Klumbys ir Martynas Baltrukonis tapo 2013 metų Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinės nariais. Tarptautinėse ir Lietuvos lengvosios atletikos varžybose vilkytiškiai iškovojo 16 prizinių vietų.
 
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”
 
=============================================================== 

Vilkyčių ASK – 2012 m. Lietuvos automobilių ralio kroso čempionas 
2012-12-17

Susumuoti galutiniai Lietuvos bei Europos šiaurės šalių (NEZ) automobilių ralio kroso 2012 metų rezultatai. Vilkyčių automobilių sporto klubas tarp komandų tapo 2012 m. ralio kroso čempionu. Šio klubo vadovas ir steigėjas Kazimieras Gudžiūnas su „Ford Puma“ tapo šių metų NEZ ralio kroso ir Baltijos šalių taurės varžybų čempionu, o Lietuvos čempionate iškovojo sidabro apdovanojimą.
 
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
 
=============================================================== 

Kintų, Saugų ir Vilkyčių parapijiečiai turės šiltus maldos namus 
2012-11-20

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistema – tai itin veiksminga, nauja Lietuvoje ir taupi sistema, kuri bus įrengta Kintų, Saugų bei Vilkyčių parapijose.
Šių parapijų kunigo Vytauto Tamašausko iniciatyva bažnyčiose sumontuoti itin veiksmingi šildymo įrenginiai. Prieš savaitę tokia sistema pradėjo veikti Kintų katalikų bažnyčioje, o per artimiausias savaites atsiras ir Saugų bei Vilkyčių maldos namuose. Pasak kunigo, parapijų žmonės šiam jo sumanymui iškart pritarė. ,,Viskuo rūpinomės mes patys, niekas neprisidėjo. Pinigėlius suaukojo parapijiečiai”, – pasakojo V. Tamašauskas. Kintų bažnyčioje pakabinti septyni infraraudonųjų spindulių šildytuvai.
Saugų seniūnė Anastazija Oželytė taip pat pasidžiaugė tokia kunigo iniciatyva: ,,Naujasis mūsų kunigas labai aktyvus. Jis yra vienos Vilkyčių kaimo bendruomenės pirmininkas. Tokie pokyčiai vyksta tik jo dėka“.
 
Daugiau skaitykite: “Šilokarčemoje”
 
 =============================================================== 

Vilkytiškiai iš sostinės grįžo čempionais
2012-11-19

 Vilkytiškiai iš sostinės grįžo čempionais Vilniuje vyko Lietuvos vaikų lengvosios atletikos pirmenybės. Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai tapo varžybų nugalėtojais.   Edvinas Dulkys 3 kg rutulį nustūmė 12 m 78 cm ir tapo čempionu. Lorenas Milkintas iškovojo sidabro medalį, pasiekdamas 12 m 31 cm rezultatą.
 
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”
 
 =============================================================== 

Tinkamai naudojama technika didina pajamas, mažina išlaidas
2012-10-26

Spalio 26 d. Vilkyčiuose surengtoje lauko dienoje žemdirbiams pristatytos „Valtra” technikos ir „Michelin” padangų bei įvairių padargų naudojimo ir derinimo ūkyje galimybės, leidžiančios mažesniais ištekliais pasiekti didesnio efektyvumo.
Lauko diena surengta Virginijos ir Kazimiero Gudžiūnų pieno ūkyje, kuriame laikoma apie 500 galvijų, iš jų – 200 melžiamų karvių. Dirbamos žemės –  500 ha. Pajamos sudaro apie 1,5 mln. litų. Vilkyčių žemės yra drėgnos, o Gudžiūnų ūkis įsikūręs užliejamų pievų zonoje, todėl ir pasirinkta pienininkystės kryptis. Pašarai galvijams ruošiami pačiame ūkyje: ūkininkas sėja kukurūzus silosui, augina žolę šienainiui.
Daugiau skaitykite: “Mano ūkis”.
 
=============================================================== 

Rudens gėrybių ir amatų mugė
2012-10-26

Vilkyčių bendruomenė „Viltis“ ir Vilkyčių pagrindinė mokykla pakvietė dalyvauti Nacionalinio kaimo tinklo projekto, skirto vietos jaunimo verslumui skatinti, baigiamajame renginyje – amatų, derliaus ir verslumo mugėje. Pasak vieno iš mugės organizatorių, Vilkyčių bendruomenės „Viltis“ pirmininko Dariaus Viliaus, tokios šventinės mugės tikslas – kuo labiau pritraukti jaunimą, jį sudominti, užsiauginti neabejingą tam, kas čia vyksta.
Vilkyčių pagrindinės mokyklos fojė virto vientisa spalvinga muge, kurioje puikavosi įvairaus amžiaus vilkytiškių ir iš gretimų rajonų atvykusių amatininkų darbai. Aštuonmetė Glorija Dargužaitė moka įvairių rankdarbių: pinti, sukti rožes iš tualetinio popieriaus, lipdyti iš modelino ir pan. Šių darbelių ji išmoko lankydama mokyklos etnokultūros būrelį, o pynimo iš blizgaus žurnalinio popieriaus su būrelio mokytoja Jolita Valutiene važiavo mokytis į Šilutės kultūros ir pramogų centre vykusį edukacinį užsiėmimą.
Adelės Mikužienės stalą puošė kompozicijos iš violetinių obuolių ir svogūnų, mažų, margų suvenyrinių agurkėlių. Tokių neįprastų agurkėlių sėklų vilkytiškė pirkusi parduotuvėje, sudaiginusi šiltnamyje, užaugino darže. Tik, skundėsi, nuskynusi per vėlai, todėl agurkėliai nėra rūgštūs, tačiau jie puikiai tinka marinuoti, salotoms ar mišrainėms pagardinti, papuošti. Beje, šiemet jos darže užderėjo ne tik violetiniai svogūnai, bet ir violetinės morkos.
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
  
 =============================================================== 

Tarp vilkytiškių ietės metikų pasiekimų – Lietuvos rekordas 
2012-10-05

Tarp vilkytiškių ietės metikų pasiekimų – Lietuvos rekordas
Rugsėjo 29d. Palangoje Lietuvos mokinių rudens ilgų metimų taurės varžybomis “Palangos ruduo 2012″ metikai baigė lengvosios atletikos sezoną. Sėkmingai jame rungtyniavo Vilkyčių pagrindinės mokyklos ieties metikai.
 Jaunučių tarpe puikiai pasirodė Justinas Gerdvilis jis 500 g ietį numetė 50 m ir pasiekė naują 13 metų berniukų Lietuvos rekordą. Reikia priminti, kad paskutinį kartą Šilutės rajono atstovė ieties metikė Indrė Jokubaitytė 1999 m. buvo pasiekusi Lietuvos moterų rekordą. Justinas rungtyniavo su metais vyresniais varžovais ir iškovojo sidabro medalį.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”
 
=============================================================== 

Aštuoniasdešimtmetė iš Vilkyčių – trečia pasaulyje 
2012-09-25

Vilkyčiuose gyvenanti aštuntą dešimtį metų baigianti (80-metį švęs 2013 m. vasario 8 d. – red. pastaba) Irena Grauslienė neseniai sugrįžo iš Eupatorijoje (kurortas prie Juodosios jūros, Ukrainoje) vykusio pasaulio veteranių moterų 64 langelių šaškių čempionato. Mūsų rajono atstovė tarp 11 Ukrainos, Rusijos, Latvijos, Uzbekistano veteranių pelnė garbingą bronzos medalį.
 
 Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
 
=============================================================== 

Vilkyčiuose padegtą pastatą gesino gausios ugniagesių pajėgos
2012-09-13

Rugsėjo 12-os vėlyvą vakarą Šilutės r. Saugų sen., Vilkyčių kaime kilo gaisras ūkiniame pastate. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai išvydo dalį ūkinio pastato stogo jau degantį atvira liepsna.
Greta liepsnojančio pastato stovėjo dar keletas pastatų, todėl ugniagesiai baimindamiesi, kad ugnis gali persimesti ir į juos, paprašė kolegų pagalbos. Į gaisravietę suvažiavo net penkios autocisternos.
 
Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”
 
=============================================================== 

Edvinas Dulkys – VII tarptautinių vaikų varžybų čempionas
2012-09-11

Sekmadienį, rugsėjo 9d., Varšuvoje vyko VII tarptautinės vaikų varžybos, kuriose dalyvavo Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos komandos. Lietuvos komandą 1999 metų gimimo amžiaus grupėje atstovavo Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokinys Edvinas Dulkys. Tinkamumą dalyvauti šiose varžybose reikėjo įrodyti laimint Lietuvos vaikų pirmenybes. Tą jis buvo padaręs birželio mėnesį Vilniuje, iškovodamas I vietą.
 Daugiau skaitykite: “Šilutės Žiniose”
 =============================================================== 

Suabejojo neigiamu vėjo jėgainių poveikiu  
2012-09-07

Kintuose įvyko seminaras „Pamario krašto vėjo energetika – pliusai ir minusai. Biokuro vystymo galimybės“. Kalbėta apie ekologinę energetiką ir ypač daug diskutuota apie vėjo jėgainių poveikį gyventojams ir aplinkai. Seminarą surengė Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacija.
Daugiau skaitykite: “Pamaryje”.
 
=============================================================== 

Ar atgis merdėjantys Vilkyčių mūrai? 
2012-08-27

Vilkytiškiai suka galvas, kaip suremontuoti buvusių kultūros namų pastatą
 
Dar geriausiais sovietmečio laikais Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime buvo pastatytas milžiniškas kultūros namų pastatas. Prieš dešimtmetį reformuojant rajono kultūros sistemą, daug kultūros namų liko nebereikalingi, o greitai ir griūti pradėjo. Taip pat – Vilkyčių kultūros namai.
 Prieš 10 metų dalyje šio pastato vilkytiškiai įsirengė maldos namus, o kita dalis taip ir liko merdėti. Šiandien tos dalies būklė jau visai apgailėtina.
 
Trečiadienį apžiūrėti tas apgailėtinas patalpas važiavo savivaldybės, seniūnijos ir asociacijos „Lamatos žemė“ vadovai. Juos visus sujudino vos trečią savaitę čia dirbantis klebonas Vytautas Tamašauskas. Dvasininkas suskubo steigti naują – šv. Brunono bendruomenę ir tikisi, kad jai pavyks gauti finansavimą kitų bažnyčiai priskirtų patalpų remontui.
 
 Vilkyčiuose – trys bendruomenės
Bendruomenės Saugų seniūnijoje dygsta it grybai po lietaus: Saugose šiuo metu veikia dvi, dar viena – Žemaitkiemyje, o apie 900 gyventojų turinčiuose Vilkyčiuose penktadienį įsteigta jau trečioji. Viena jų – dabar apie pusšimtį narių priskaičiuojanti bendruomenė „Viltis“ kažkada ir buvo sukurta tam, kad perimtų tą dalį griūvančių kultūros namų patalpų. Be „Vilties“ ir ką tik susibūrusios šv. Brunono bendruomenės, čia dar veikia bendruomenė „Veiviržo slėnis“.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 
=============================================================== 

Vilkyčių ralio – kroso trasoje varžėsi NEZ šalių sportininkai
2012-08-27

Gudziunas2012 metų Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) ralio – kroso čempionatas po dviejų etapų, vykusių užsienio trasose, persikėlė į Lietuvą: du paskutiniai etapai vyko Vilkyčiuose ir Ukmergėje.
Lenktyniauti vienoje iš geriausių ralio – kroso trasų Vilkyčiuose užsiregistravo 8 šalių – Norvegijos, Danijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos ekipažai.
Lenktynininkai tarpusavyje varžėsi trijų divizionų klasėse.
NEZ 1600 klasėje pirmas buvo latvis Reinis Nitišs, vairavęs „Peugeot 206“. Jis aplenkė II vietą užėmusį vilkytiškį Lauryną Diržininką, lenktyniavusį su „Lada 2108“. III vieta atiteko Kasparui Navickui su „Škoda Fabia“ iš „RIMI“ klubo.Sava trasa nepadėjo ASK „Vilkyčiai“ lenktynininkui Ernestui Staponkui – jis su „VW Polo“ užėmė V vietą, o Ernestas Vingis, vairavęs „Lada 218“, liko dvyliktas.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”
 
=============================================================== 

Vilkytiškis 100 kilometrų distancijoje vėl buvo tarp lyderių
2012-08-26

Vilkytiškis Ruslanas SEITKALIJEVAS galėtų pretenduoti į ištvermingiausių Lietuvos gyventojų lyderius. Vaikinas, 2010 ir 2011 metais tapęs 100 kilometrų ultramaratono nugalėtoju, šiemet vėl iškovojo prizininko titulą – laimėjo sidabro medalį.
Atslūgus emocijoms, R.Seitkalijevas dalijasi savo patirtimi apie pasiruošimą svarbiausioms metų varžyboms – 100 kilometrų bėgimui Lietuvos ir Baltijos šalių čempionate – ir pergalės siekimą.
„Šio rašinio tikslas nuskambės gal ir banalokai, bet manau, kad reikia populiarinti bėgimą“, – teigia ultramaratonininkas, liepos 21-ąją Vilniaus Vingio parko takeliais nubėgęs 100 kilometrų per 7 val. 46.20 min.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”
 
=============================================================== 

Vilkyčiuose įvyko Lietuvos automobilių kroso čempionato ir pirmenybių trečiasis etapas
2012-08-09

Vilkyčiuose įvyko Lietuvos automobilių kroso čempionato ir pirmenybių III etapas Šių metų rugpjūčio 5 d., Vilkyčių autokroso trasoje įvyko dar vienas – jau III-asis Lietuvos automobilių kroso čempionato ir pirmenybių etapas, informuoja lrytas.lt.
1A divizione dvi prizines vietas nuskynė trasos šeimininkai – ASK „Vilkyčiai“ lenktynininkai. Pirmąją vietą iškovojo Laurynas Diržininkas, trečias liko Domas Verčinskas. Abu sportininkai vairavo Lada 2108. Antrasis šiame etape finišavo Kasparas Navickas su VW Golf III. Ričardas Lepšys, iki tol buvęs čempionato lyderiu – liko penktas.
Tarp visais ratais varomų bagių (3A-AWD diviziono) lenktynininkų dalyvauja ir kaimyninių šalių sportininkai. III-iąjame etape lietuviams šansų nepaliko ir pirmasis finišavo latvis Ervins Grencis, antras distanciją baigė estas Kristajans Rajamae, trečias – taip pat latvis – Davis Aupe. Čempionato lyderiais šiame divizione išlikę – latvis Janis Šcerbickis, bei lietuviai Vytautas Kuras ir Virgilijus Noreika – šį kart liko už prizininkų slenksčio.

Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 =============================================================== 

Vilkyčiuose gaisre žuvo senolis, jį nelaimėje palikęs sugėrovas išsigelbėjo 

2012-06-18

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie 3.15 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šilutės r., Saugų sen., Vilkyčių k. dega vasarinė virtuvė. Apie nelaimę pranešė sunkiai vaikštanti senyva sodybos šeimininkė. Nuo pokšinčio šiferio pabudo ir aplinkinių sodybų gyventojai.
Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Daugiau skaitykite “Šilutės žiniose”.
===============================================================
 
Vilkyčių ietės metikai varžėsi Alytuje 
2012-06-17
Alytuje, jaunimo iki 20 metų Lietuvos lengvosios atletikos pirmenybėse, gerai rungtyniavo buvę Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai.
 
Šiais metais sportininkai varžėsi ir rajonų grupėje. Geriausiai sekėsi Martynui Baltrukoniui. Jis 800 g ietį pirmą kartą metė už 60 metrų ribos. Pasiektas I suaugusių atskyrio rezultatas 60 m 21 cm jam garantavo I vietą rajonų varžybose ir III vietą Lietuvos jaunimo pirmenybėse.
 
Pagirtinai ietį metė Tomas Dulkys. Jis pagerino asmeninį rezultatą iki 57 m 61 cm ir rajonų grupėje pelnė sidabro medalį.  
 
Straipsnis “Šilutės žiniose”.
===============================================================
 
Lankupiuose – raitelių ir žirgų duetai
2012-06-17
Ilgai lauktas ir pirmą kartą Lankupių kaime įvykęs renginys – žirgų konkūras – suteikė džiaugsmo ne tik organizatoriams, bet ir dalyviams.
Pagaliau žirginio sporto klubas „Lankupiai“ verčia naują veiklos puslapį – prie žirgyno įrengė jojimo aikštę, kurioje galės organizuoti įvairaus lygio varžybas. Tikėtina, kad į Lankupius vis dažniau atvyks jaunų ir patyrusių raitelių ir žirgų, o žiūrovai pamatys įspūdingų žirginio sporto renginių.
Saugų seniūnijos Lankupių kaime įsikūręs žirginio sporto klubas „Lankupiai“ savaitgalį pakvietė jojikus su savo žirgais į pirmąsias varžybas.
Daugiau skaitykite: “Šilutės Naujienose”.
 ===============================================================
 
Paroda „Galaktikos šviesuliai“ džiugina vilkytiškius
2012-05-17
Vilkyčių kaimelyje jau keletą savaičių netyla kalbos apie Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vykstančią parodą “Galaktikos šviesuliai”.
Matę šią parodą žmonės vieni kitiems pataria apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti 8-tos klasės mokinio Vytauto Jocaičio, jaunojo menininko, darbais.
Įžengus pro bibliotekos duris į akis iškart krenta spalvingi piešiniai, kurie įvairaus amžiaus žmonėms gniaužia kvapą taip, kad jie įsižiūrėję į ant sienos sukabintus berniuko darbus, pamiršta pasisveikinti su bibliotekos darbuotoja.
Daugiau skaitykite “Šilutės ETA žiniose”. 
===============================================================
 
 Vilkyčių moksleiviai komandinėje įskaitoje rajonų grupėje buvo treti 
2012-04-29
Vasaros lengvosios atletikos sezono pradžią Palangoje gamta geriausius Lietuvos metikus palepino puikiu oru. 
160 atletiškai atrodančių sportininkų varžėsi dėl Lietuvos ilgų metimų (ieties, disko ir kūjo metimai) pirmenybių medalių.
Vilkytiškiai dalyvavo ieties metimo rungtyje trijose amžiaus grupėse. Jaunučiai metė 500 g ietį. Kaip ir reikėjo tikėtis pirmas dvi vietas pasidalino kauniečiai. Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokinys pagerino savo asmeninį rekordą iki 44 m 24 cm ir pelnė bronzos medalį. 
Daugiau skaitykite “Šilutės žiniose”.
===============================================================
 
 Vilkyčių ietės metikai džiugina savo pasiekimais
2012-04-24
Klaipėdos miesto metimų varžybomis prasidėjo lengvosios atletikos sezonas lauke. Jose, tradicinėje Vilkyčių sportininkams ieties metimo rungtyje, varžėsi dabartiniai ir buvę mokyklos auklėtiniai.
Vaikų tarpe (2000 ir 1999 gimimo metai) pirmas buvo Rolandas Valaitis. Jis 400 g ietį numetė 33 m 72 cm, tai geriausias šio sezono rezultatas vaikų grupėje Lietuvoje. Antroje vietoje liko Lorenas Milkintas, pasiekęs 31 m 64 cm rezultatą.
Daugiau skaitykite “Šilutės žiniose”.
===============================================================
 
2012-04-21
 Prieš vėjo jėgaines kovojančių bendruomenių asociacijai „Ne pavėjui“ vadovauja Vilkyčių bendruomenės vadovas D.Vilius (stovi).Klaipėdos regiono bendruomenių asociacija „Ne pavėjui“ surengė pirmąją konferenciją, kurioje išsakė neigiamą savo nuomonę jo jėgainių parkų plėtros klausimais.
Konferencija pavadinta tarptautine, nes joje dalyvavo svečias iš Vokietijos – Hochaunus apskrities statybos ir aplinkos departamento skyriaus vedėjas Tilman Kluge. Tačiau jis nepritarė asociacijos narių siekiams pažaboti vėjo jėgainių statytojus.
Konferenciją vedė minėtos asociacijos pirmininkas, Vilkyčių bendruomenės vadovas Darius Vilius. Į seminarą suvažiavo Saugų seniūnijos Mockių bendruomenės, Klaipėdos rajono Lankupių ir Pjaulų bendruomenių, Tauragės apskrities Lumpėnų ir Griežpelkių kaimų bendruomenių atstovai, atvyko ir mūsų krašto aplinkos sergėtoja, LR Seimo narė Aurelija Stancikienė.
Daugiau skaitykite:“Šilutės Naujienose” 
================================================================
 
 Vilkyčių tinklininkų triumfas 
2012-04-17
Iš šeštadienį pasibaigusių 2012 m. Šilutės rajono tinklinio pirmenybių Vilkyčių tinklininkai išsivežė net du medalių komplektus. Pirmoji šio kaimo komanda laimėjo bronzą, o antroji tapo pirmenybių nugalėtoja.
Šiemetinės tinklinio pirmenybės vyko kitaip negu ankstesnės. Anksčiau medalius tinklininkai išsidalydavo per 1-2 dienas, šiemet pirmenybės vyko beveik tris mėnesius, nes buvo žaidžiama savo ir svečių aikštelėse. Šešioms pirmenybėse dalyvavusioms komandoms reikėjo sužaisti po 10 rungtynių. Daugiausiai taškų (28) surinko ir pirmąją vietą užėmė Šilutės tinklininkai, antri su 19 taškų liko antroji Vilkyčių komanda, trečioje vietoje – Šylių tinklininkai (18 taškų), ketvirti Vilkyčiai-1 (10). Už atkrentamųjų varžybų borto liko penktą vietą užėmę rusniškiai (8) ir 7 taškus iškovojusi Saugų komanda.
Visą straipsnį apie tai skaitykite laikraštyje “Pamarys”.
================================================================
 
  Tvarkyti kaimo parką atėjo keturi vilkytiškiai… 
2012-04-13
Nuo Priekulės Šilutės bei Klaipėdos rajonų ribą kirtusieji iškart už Minijos pravažiuoja Vilkyčių parką, kuris užima 7,5 ha plotą. Šiame parke medžius pradėta sodinti prieš 25 metus. Juos sodinusieji turėjo puikią idėją įveisti čia nemažai retų želdinių. Tačiau vasarą čia neretai galima pamatyti ir ganomus gyvulius…
 
Vilkyčių bendruomenės pirmininkas Darius Vilius siūlo parką padaryti reprezentaciniu, čia kurti ir skulptūrų parką. Ne iš karto – kasmet po kokį akcentą, tačiau tam pirmiausia reikia parką sutvarkyti: išvalyti, išgenėti, atnaujinti tiltelį, išvalyti tvenkinį, kuriame dar prieš 10 metų buvusi gera maudykla, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.
Artėjančios Velykos buvo puiki proga apsikuopti. Laukdami šv. Velykų lietuviai nuo seno stengėsi sutvarkyti savo namus, gyvenamąją aplinką. Ypač reikšminga yra paskutinė savaitė, vadinama Didžiąja, o ketvirtadienis dar vadinamas Žaliuoju, kai rūpinamasi pabundančiais augalais, persodinamos gėlės. 
Visą straipsnį apie tai skaitykite laikraštyje “Pamarys”.
================================================================
 
2012-03-29
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinės mokyklos bendruomenė didžiuojasi mokinių sportiniais pasiekimais. Kūno kultūros mokytoja Danguolė Černeckytė paragino mokinius pasikviesti savo šeimos narius: tėtį, mamą, brolį, sesę ar kitus giminaičius pasportuoti. Gera nuotaika ir buvimas kartu – pagrindinis šio renginio tikslas.
Kovo 28 d., 17.30 val. mokyklos sporto salėje šurmuliavo gausus būrys mokyklos bendruomenės narių. Renginys „Tėtis, mama ir aš…“, skirtas šeimai, prasidėjo mokyklos merginų ritminių šokių būrelio pasirodymu.  Šeimų sportinėse varžybose dalyvavo net trylika komandų, iš kurių, dėl traumos, viena komanda pasitraukė, ir varžybas tęsė dvylika. Atkakliai šeimynos varžėsi penkiose rungtyse, taip pat buvo organizuotos „Sportiškiausio tėčio“ ir „Sportiškiausios mamos“ rungtys. Visoms komandoms įteiktos padėkos, saldūs siurprizai, o nugalėtojams – taurės ir diplomai. Šeimų varžybose 1 vietą laimėjo Genčių šeima, 2 vietą – Valdžių šeima, 3 vietą – Steponavičių šeima. „Sportiškiausias tėtis“ – Giedrius Paulauskis, „Sportiškiausia mama“ – Erika Mišelinskaitė. Dėkojame visoms dalyvavusioms komandoms. Tikimės, kad tai taps graži tradicinė šventė, kurios metu šeima tampa svarbiausia.
================================================================
 
Vilkyčių baldų įmonėje sukurta 240 naujų darbo vietų 
2012-03-22
Bendrovėje 'Germanika' sumontuota nauja 'vilktų' korpusinių baldų linija. (ve.lt nuotr.)Koncernas SBA į baldų gamybos įmonės „Germanikos“ plėtrą investavo 36 mln. litų: įdiegta „vilktų“ korpusinių baldų technologija, kuri leis įmonei tris kartus padidinti pardavimus, sukurta 240 naujų darbo vietų, į kurias pakviesti dirbti Šilutės ir aplinkinių regionų gyventojai.
Pranešama, kad sauguma naujųjų „Germanikos“ darbuotojų yra jauni žmonės, jų amžiaus vidurkis – 29 metai.
Šioje įmonėje darbo turės iš viso 400 žmonių.
Daugiau skaitykite “Šilutės ETA žiniose”.
================================================================
 
Edvinui Dulkiui lygių nebuvo 
2012-03-10
 Nuotrauka Vilkyčių pagrindinės mokyklosKlaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos vaikų gimusių 1999 ir 2000 metais pirmenybės. Jose gerai su sporto mokyklų auklėtiniais rungėsi Vilkyčių pagrindinės mokyklos rutulio stūmikai. 
Daugiau skaitykite 
“Šilutės žiniose”.
 ================================================================
 
Vilkytiškiai su savadarbiu triračiu įsmuko į kaimynų iškirstą eketę
2012-03-10
R. Žalgevičiaus nuotraukaVilkytiškiai, garsėjantys automobilių raliais, prarado vieną transporto priemonę. Antradienį gelbėtojai iš tvenkinio ištraukė nuskendusią savadarbę mašiną, kuria ledą raižė, spėjama, neblaivūs vietos jaunuoliai. Nelaime pasibaigusią jaunimo pramogą vis dėlto galima laikyti laiminga, nes po ledu paniręs vienas iš vaikinų sugebėjo išsiropšti.
Skaitykite straipsnį “Šilutės Naujienose”.
 ================================================================
 
Vilkyčių bendruomenė prieš vėją nepapūtė ir Klaipėdoje
 2012-03-09
silutesetazinios.lt archyvo nuotr.Šilutės rajono gyventojai, manantys, kad jų kaimynystėje neteisėtai statomas vėjo jėgainių parkas, nerado užtarimo ir Klaipėdoje. Jų skundą išnagrinėjęs teismas nutarė, jog darbų nutraukti neverta.
Vilkyčių bendruomenės centro “Viltis” atstovai prašė laikinai stabdyti statybas, mat jų leidimas esą išduotas neteisėtai. Iš pradžių dėl naujo jėgainių parko šalia Lankupių, Grumblių ir Čiūtelių du kartus skųstasi Šilutės rajono apylinkės teismui, bet jis gyventojų pageidavimų netenkino. 
Skaitykite straipsnį “Šilutės eta žiniose”.
 ================================================================
 
 
Apie 200 tūkst. litų – tokį nuostolį ne savo valia patirs ūkininkas…
 2012-02-28
 Didžiausio Šilutės rajone pieno ūkio savininkas Kazimieras Gudžiūnas sunerimęs – šalia sodybos jau įrengti pamatai dviejų vėjo jėgainių statybai. Ūkininkas paskaičiavo, kad dėl tų vėjo „malūnų“ jis patirs mažiausiai 200 tūkst. litų nuostolį. Be to neaišku, kaip šitųn įrenginių skleižiamas infragarsas atsilieps didžiulei jo galvijų bandai, ar nesumažės Vilkyčių paukštyno vištų dėslumas… 
Straipsnis laikraštyje “Šilokarčema”.
 ================================================================
 
Vilkyčių sportininkai užtikrintai žengia „Žemaitijos taurė 2012“ olimpo link
2012-02-28
Aiškėja „Žemaitijos taurė 2012 m.“ vaikų, jaunučių ir jaunių pagrindiniai pretendentai laimėti šias varžybas. III etapo vaikų varžybos buvo sėkmingos Vilkyčių pagrindinės mokyklos sportininkams. 
Daugiau skaitykite “Šilutės žiniose”.
================================================================
 
 Vilkyčiuose žiemą baidė ledo skulptūromis   (3)
2012-02-24
Laimos Putriuvienės nuotr.Užgavėnių vakaro sutemose važiuojantieji keliu Šilutė-Klaipėda ties Vilkyčių kaimo parku stabtelėdavo išvydę paslaptingas melsvas šviesas. Šviesa sklido nuo ledo skulptūrų. Tokio reginio šiame krašte dar niekas nebuvo matęs, šviečiančių ledo skulptūrų niekas nebuvo bandęs daryti.
Mintis per Užgavėnes žiemą pagąsdinti ledo skulptūromis, iš kurių lediniais žvilgsniais žvelgė deivės ir dievaičiai, kilo kūrybinių sumanymų nestokojančiam Vilkyčių bendruomenės „Viltis“ pirmininkui, kalviui Dariui Viliui.
Visą straipsnį apie tai skaitykite laikraštyje “Pamarys”.
================================================================
  
Kovotojai su vėjo malūnais jėgainių statytojams žada Strasbūro teismą
2012-02-23
Liudo Mockaus nuotr.Nors Šilutės rajono apylinkės teismas trečiadienį atmetė jau antrą Vilkyčių bendruomenės centro “Viltis” prašymą stabdyti kaimynystėje, Čiūtelių, Lankupių ir Grumblių kaimuose, vykdomas vėjo jėgainių parko statybas, pamario krašto kovotojai su vėjo malūnais nesiruošia nuleisti rankų – jie ryžtingai nusiteikę eiti iki pat Europos žmogaus teisių teismo.
Šilutės teismo nutartyje, kaip ir pirmą kartą praeitais metais, teigiama, kad laikinųjų apsaugos priemonių taikymas atmestas dėl statytojų – UAB “Naujoji energija” – galimųnuostolių sustabdžius statybas, kurių Vilkyčių bendruomenė esą nesugebėtų atlyginti. Šis motyvas grindžiamas bendra projekto verte, siekiančia beveik 200 mln. litų.
Skaitykite straipsnį “Šilutės eta žinios”.
================================================================
 
  Turnyrą laimėjo Rusnės vyrai ir Šylių moterys
2012-02-21
 Sporto entuziastė Vilkyčių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Danguolė Černeckytė savo mokykloje surengė moterų ir vyrų tinklinio turnyrą Vilkyčių taurei laimėti. 
Iš pradžių organizatorė Danguolė Černeckytė galvojo tik apie moterų turnyrą, bet paskutinę minutę nusprendė nepamiršti ir vyrų. Iš viso turnyre dalyvavo 9 komandos: 5 moterų, 4 vyrų.
Šylių moterys – stipriausios
Varžybos vyko ratų sistema, jose dalyvavo Šylių, Saugų, Šilutės, Vilkyčių ir Plikių moterų komandos.
Po kelių susitikimų paaiškėjo, kad dėl 3-4 vietų kovos Plikių ir Šilutės moterys. Po atkaklios kovos 2:1 (žaista, kol viena komandų laimės dvi pergales) laimėjo Plikių komanda.
Skaitykite straipsnį “Šilutės Naujienose”.
 =================================================================
 
Statybos leidimas tapo staigmena bendruomenei
2012-02-17
Statybos leidimas tapo staigmena bendruomenei nuotrauka, fotoTebesitęsiant teismų procesui dėl vėjo jėgainių parko statybų Šilutės rajone, vietos bendruomenė sulaukė netikėtos staigmenos – pasirodo, darbai vykdomi ne pagal jų apskųstą ir neteisėtu pripažintą leidimą, o visai kitą dokumentą.
“Vakarų ekspresas” jau rašė, jog Vilkyčių bendruomenės centro “Viltis” iniciatyva nustatyta, kad leidimas statyti jėgainių parką 2008-ųjų spalį išduotas pažeidžiant procedūras. Darbams Čiūtelių, Lankupių ir Grumblių kaimuose tęsiantis bendruomenė pakartotinai kreipėsi į Šilutės rajono apylinkės teismą ir paprašė juos laikinai sustabdyti.
Praėjusią savaitę teismas nutarė, jog dėl to bus apsispręsta vasario 17-ąją, o nutartį perskaitę ieškovai apstulbo: atsakovų – UAB “Naujoji energija” – atsiliepime teigiama, kad statybos vyksta ne pagal 2008 metais, o 2009-ųjų rugpjūtį išduotą leidimą.
Straipsnis laikraštyje “Vakarų Ekspresas”.
 ==================================================================  
 
Šimtametės ilgaamžiškumo receptas – judėti
2012-02-03
 2012-ųjų sausis ypatingas Vilkyčiuose gyvenančiai Bronei Kairienei – sausio 28 d. Bronė Kairienė atvertė savo gyvenimo knygos puslapį į antrąjį šimtmetį… Ši data ypatinga ne tik Bronei Kairienei, jos artimiesiems, bet ir visiems mums, panorusiems pasveikinti, pasidžiaugti šia sukaktimi ir turintiems viltį sužinoti, kur slypi gyvenimo ilgaamžiškumo paslaptis. Išgirdome paprastą tiesą: „Išgyvenau tiek, nes judėjau. Dar ir dabar pati apsitarnauju“.
Visą straipsnį apie tai skaitykite laikraštyje “Pamarys”.
 ================================================================== 
 
Šimtametės močiutės gyvenimo istorija
2012-01-27
 
Vilkyčių kaime gyvenanti Bronė Kairienė sausio 28-ąją švenčia savo šimtąjį gimtadienį. Bronutė, gimusi 1912 metais, pergyveno du karus, išaugino du sūnus ir vieną dukrą, sulaukė septynių vaikaičių, vieno provaikaičio ir net proprovaikaičio.
Daugiau skaitykite “Šilokarčemoje”.
================================================================== 
 
Prokurorai prieš jėgaines nekyla
2012-01-20
  
 Prokurorai prieš jėgaines nekyla nuotrauka, foto Nors Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija padarė išvadą, kad Šilutės rajono savivaldybė negalėjo išduoti leidimo statyti 17 vėjo jėgainių parką Čiūtelių, Lankupių ir Grumblių kaimuose, prokurorai nusprendė, jog nėra pagrindo kreiptis į teismą ir ginti viešąjį interesą. Anot teisėsaugininkų, nustatyti pažeidimai yra neesminiai.
Straipsnis laikraštyje “Vakarų Eksprese”.
==================================================================
  
 Prisimenant pedagogą Eduardą Šmitą
 2012-01-19
 
F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.Sausio 17 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialo darbuotojos pakvietė lankytojus į literatūros parodos pristatymą, skirtą puikaus pedagogo, talentingo dainininko, kompozitoriaus ir poeto, politinio tremtinio ir atsiminimų knygos „20 mėnesių pragare“ autoriaus Eduardo Šmito (1926–2009) mirties metinėms paminėti.
Parodoje pateikiami straipsniai apie skirtingas šio garbaus žmogaus gyvenimo veiklas ir periodus. Spaudinių parodą pristatė E. Šmito dukra Rita Šmitaitė – Beniušienė. 
Skaitykite straipsnį “Šilutės eta žinios”.
==================================================================
  
Apdovanoti 23 geriausi rajono sportininkai
2012-01-17
 
 Laisvės gynėjų dieną Šilutės rajono savivaldybėje surengtas geriausių 2011 metų sportininkų pagerbimas.
Sportininkus, kurie visus metus garsino Šilutės kraštą bei pasiekė aukštų rezultatų, rajono vadovai apdovanojo piniginiais prizais.
Sportininkai nedrąsiai rinkosi vietas didžiojoje Savivaldybės salėje, vis žvilgčiodami į trenerius. Bet jaudulį nuramino rajono Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, padėkojęs visiems sportininkams už Šilutės garsinimą, už pasiektus aukštus rezultatus…
Apdovanoti trys automobilių sporto atstovai: Kazimieras Gudžiūnas, Lietuvos automobilių ralio – kroso čempionato I vietos laimėtojas (skirta 600 Lt premija), Lietuvos automobilių kroso čempionato II vietos laimėtojas Jonas Mantvydas (400 Lt) bei III vietos laimėtojas Laurynas Diržininkas (300 Lt).
Daugiau skaitykite “Šilutės Naujienose”.
================================================================== 
 
 Žlunga vilkytiškių noras steigti religijos centrą
2012-01-13
 
 Istorine prasme Šilutės krašte ilgą laiką vyravo evangelikų liuteronų tikėjimas. Tačiau jau daug metų Vilkyčių, Saugų ir Kintų parapijose net 90 procentų visų gyventojų sudaro katalikai.
Jokios pastovios nuosavybės – bažnyčių, klebonijų ir parapijos namų – neturintys tikintieji katalikai Vilkyčiuose norėtų kurti religijos ir kultūros centrą, tačiau kelią jiems stoja biurokratinės kliūtys.
Bendradarbiaujant ir sulaukus konkrečios paramos iš tuometinės Savivaldybės, Saugų seniūnijos, visų trijų parapijų tikinčiųjų ir vietos verslininkų, per trejus metus (nuo 2002 m. iki 2005 m.) vilkytiškiai buvusių Vilkyčių kultūros namų dalyje įrengė koplyčią, šarvojimo patalpą, poilsio kambarį, butą kunigui ir sanitarines patalpas. „Visomis patalpomis nuolat naudojamės jau dešimtmetį, atliekame priežiūros darbus, remontus“, – pasakojo Vilkyčių parapijos klebonas Alfredas Memys. 
Daugiau skaitykite “Šilutės Naujienose”.
================================================================== 
 
 Praėjusių metų sezonas – sėkmingas, kaip seksis šiemet?
2012-01-13
Vilkyčių automobilių sporto klubo (ASK) vadovas Kazimieras Gudžiūnas sako, jog praėjusio sezono rezultatais skųstis nederėtų – Lietuvos ralio kroso čempionate laimėta antroji komandinė vieta, Vilkyčių ASK tapo šalies automobilių kroso komandų nugalėtojais.
Visą straipsnį apie tai skaitykite laikraštyje “Pamarys”.
==================================================================
 
Vilkytiškiai tarė ir padarė
 2011-12-29
 
Vilkyčiuose surengtas Kalėdinis tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo penkios komandos: dvi Vilkyčių, Rusnės, Saugų ir Šilutės vyrų. Turnyrą organizavo Danguolė Černeckytė, o pagrindinis rėmėjas – Linas Gedvila, didelis šios sporto šakos entuziastas, vienas iš „Šilutės“ vyrų tinklinio komandos žaidėjų.
 Daugiau skaitykite “Šilutės Naujienose”.
================================================================== 
 
Karvę nusipirkusioji pasijuto labai apgauta…
2011-12-20
 
“Gerb. redakcija, rašau Jums ir prašau išspausdinti mano laišką, kad tokių atvejų, koks nutiko man, nepasitaikytų kitiems“, – tokiais žodžiais savo laišką pradėjo Vilkyčiuose (Saugų sen.) gyvenanti Rita Beniušienė.
Istorija, kurią papasakojo moteris, verta ne tik paviešinimo, bet ir pamąstymų.
O buvo taip. Lapkričio 19-osios „Šilokarčemoje“ R. Beniušienė rado skelbimą, kad parduodama 3 veršių karvė.
Straipsnis laikraštyje “Šilokarčema”.
==================================================================
 
Lankupių priegose statomos vėjo jėgainės kelia nerimą kaimo gyventojams    2011-12-20
 
 Lankupių priegose statomos vėjo jėgainės kelia nerimą kaimo gyventojams. Gyventojai guodžiasi, kad jau dabar puikiai girdi kur kas toliau esančių Mockių kaime besisukančių jėgainių sparnų šniokštimą. Jie būgštauja, kad naujasis jėgainių parkas kels nepakeliamą triukšmą ir turės neigiamą poveikį sveikatai.
Daugiau skaitykite “Šilutės Naujienose”.
 ==================================================================
 
 Iš Klaipėdos Vilkyčių jaunieji sportininkai parsivežė du sidabro ir du bronzos medalius    2011-12-12
 
Klaipėdos manieže vyko 2012 m. Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos zoninės varžybos. Čia dėl teisės dalyvauti finalinėse varžybose varžėsi 12 Žemaitijos zonos komandų.
Savo jėgas su sporto mokyklų auklėtiniais šiose varžybose išbandė ir Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai. Daugiau skaitykite “Šilutės žiniose”.
==================================================================
 
Kovai prieš vėjo jėgaines – interneto svetainė    2011-12-05
  
Vilkyčių bendruomenė ir toliau kovoja, kad šalia jų gyvenvietės nebūtų įrengtas vėjo jėgainių parkas. “Pažeidimai akivaizdūs ir viskas daroma tik didelių pinigų dėka. Bet už bet kokius pinigus stipresnė vieninga bendruomenė”, – sakė bendruomenės pirmininkas Darius Vilius.
Jis siūlo pirmiau pasidomėti, o tik po to reikšti nuomonę. Tuo tikslu sukurta interneto svetainė http://www.nepavejui.lt/, kurioje vėjo jėgainių priešininkai kviečiami vienytis, nebūti skeptiški ir abejingi.
Visą straipsnį apie tai skaitykite “Šilutės Naujienose”
=================================================================
 
Šilutiškių kova su vėjo malūnais jau sukrutino Seimą ir Vyriausybę
2011-12-02
 
Vilkyčių kaimo (Šilutės rajone) bendruomenės atstovai buvo atvykę pas Šilutės rajono savivaldybės merą Virgilijų Pozingį, su kuriuo kalbėta ir diskutuota dėl šalia Vilkyčių statomų vėjo jėgainių. Bendruomenės nuomone, jos statomos pažeidžiant daugybę įstatymų bei teisės aktų.
Neseniai su Vilkyčių bendruomene buvo susitikę vėjo jėgainių statytojai, deja, bendros kalbos su jais vietos gyventojai taip ir nerado. Vilkytiškiai su ieškiniu, kuriame atsakovais yra Šilutės rajono savivaldybės administracija bei jėgainių statytoja UAB „Naujoji energija“, kreipėsi į Šilutės rajono apylinkės teismą.
Straipsnį skaitykite dienraštyje “Lietuvos Rytas”.
==================================================================
 
Vilkytiškiai nesitikėjo, kad teismas atmes jų ieškinį  2011-11-25
 
Neseniai „Šilokarčemoje“ rašėme, kaip vėjo jėgainių statybai šalia Vilkyčių priešinasi to kaimo bendruomenė. Rugsėjo 22-ąją vilkytiškiai Šilutės rajono apylinkės teismui įteikė aštuonių lapų ieškinį. Atsakovais buvo Šilutės rajono savivaldybės administracija ir jėgainių statytoja UAB „Naujoji energija“.
Praėjusį penktadienį teisėja Nijolė Bagdonienė paskelbė teismo sprendimą, paskelbė tokį, kokio visiškai nesitikėjo Vilkyčių bendruomenės nariai
Straipsnį skaitykite laikraštyje “Šilokarčema”.
==================================================================
 
Vilkyčių sportininkai įvertinti už sporto aikštės įrengimą  2011-11-13
  
 Antrus metus Vilkyčių pagrindinė mokykla dalyvauja Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro organizuojamoje akcijoje „Norime sportuoti -įsirengiame patys“.
Lapkričio 10 d. Trakuose vyko 2011 m. akcijos „Norime sportuoti – įsirengiame patys“ dalyvių apdovanojimas. Akcijos dalyviai susirinko iš Vilniaus, Širvintų, Alytaus, Lazdijų, Kupiškio, Biržų, Raseinių, Radviliškio, Šiaulių, Pakruojo, Kelmės, Šilutės, Šilalės ir Skuodo r.  Daugiau skaitykite “Šilutės žiniose”.
=================================================================
 
Prieš vėjo jėgaines sukilo ir Vilkyčių bendruomenė
 
„Vėjo jėgainės yra ekologiškos, gamina „švarią“ energiją, neišskirdamos į aplinką kenksmingų medžiagų“, – žiniasklaidoje skelbia tokių jėgainių statytojai. Tačiau ar tik tokie trūkumai yra iš tikrųjų, ar tokia „švari” ir „saugi” ta aplinka, ar ji nekenkia žmonių sveikatai, ar teisėtai pradėta vėjo jėgainių parko statyba šalia Vilkyčių, bandė išsiaiškinti susirinkusi šio kaimo bendruomenė.
O pakalbėti tikrai buvo apie ką – jėgainių statybos dokumentacijoje, vilkytiškių nuomone, – daugybė klaidinančios informacijos, įvairiausių teisės pažeidimų…
Straipsnis laikraštyje  “Šilokarčema”.
=================================================================
 
Verslumo skatinimas Vilkyčių jaunimui
 
Pasaulyje jaunimu vadinami 15-29 metų žmonės. Jaunimo laisvalaikis, patirtis, gebėjimai nuolat skatinami, remiami įvairių organizacijų. JTO siekia skatinti jaunų žmonių saviugdą, iniciatyvą, kūrybiškumą, verslumą, ruošiant juos aktyviam ir prasmingam dalyvavimui visuomenės gyvenime.
Didžiausia Vilkyčių bendruomenės jaunimo problema – nėra galimybių laisvalaikio užimtumui organizuoti. Kita problema – verslumo skatinimo, plėtotės stoka visuomenėje, ypač – tarp jaunimo. Nėra informacijos apie gerąją verslo patirtį ir trūksta žinių apie verslą kaime.
Visą straipsnį apie tai skaitykite “Šilutės Naujienose” =================================================================
 
„Vilkyčių“ lenktynininkai sezoną baigė sėkmingai
 
Lietuvos automobilių kroso čempionatas baigėsi IV etapo varžybomis Šakių lenktynių trasoje. Diviziono-1A klasėje varžėsi 12 ekipažų, tarp jų – ASK „Vilkyčiai“ lenktynininkai Jonas Montvydas („VAZ 2108“), Laurynas Diržininkas („LADA 2108“) ir Ernestas Vingis („VAZ 2108“).
Straipsnis laikraštyje  “Šilutės naujienos”.
==================================================================
 
Lengvosios atletikos sezoną vilkytiškiai užbaigė pergalėmis
 
Lengvosios atletikos sezoną baigia metimų rungčių atstovai. „Palangos taurė 2011“ varžybose dalyvavo Vilkyčių ieties metikai.
Geriausiai sekėsi jaunių grupės atstovams. Martynas Baltrukonis, neturėdamas rimtesnių varžovų, mesdamas 700 g ietį, tenkinosi kukliu 55 m 18 cm rezultatu ir Lietuvos rudens pirmenybėse iškovojo I vietą.
Visas straipsnis “Šilutės žiniose”.
====================================================================
 
Olandijoje R.Seitkalijevas pasirodė geriausiai
 
Ultramaratonininkas, vilkytiškis R.Seitkalijevas kintiškių apsuptyje.Olandijoje, Winschoteno mieste vykusiame XXV-jame Europos ir Pasaulio 100 km bėgimo čempionate šalies ir mūsų rajono garbę gynė ultramaratonininkas iš Vilkyčių – Ruslanas Seitkalijevas. Jose iš viso dalyvavo 35 šalių atstovai. Čempionate Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvavęs vilkytiškis pasirodė geriausiai.
Daugiau apie tai paskaitykite “Šilutės žiniose”.
====================================================================
 
Pasveikino senolę
 
Rugpjūčio 19 dieną, devyniasdešimties metų sukaktį atšventė Saugų seniūnijoje, Vilkyčiuose gyvenanti Stasė Rumšienė. Garbingo amžiaus sulaukusią senolę sveikino Saugų seniūnė Anastazija Oželytė ir socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė.
Visas straipsnis “Šilutės žiniose”. ===================================================================
 
Vilkytiškė I. Grauslienė – šalies veteranių čempionė
 
Lietuvos paprastųjų šaškių asmeninėse bendrose vyrų ir moterų senjorų pirmenybėse, Marijampolėje, vilkytiškė Irena Grauslienė tapo moterų čempione, surinkusi 5 taškus iš 9 galimų.
Pirmenybėse žaidė 28 vyrai ir 4 moterys. „Jauniausiems“ dalyviams buvo 52-55 metai, vyriausiam – šiauliečiui Česlovui Bandzai – net 83 m. Šilutės šaškių-šachmatų klubui atstovavo 52 m. Benediktas Bagočius ir 78 m. Irena Grauslienė.
Apie tai rašoma laikraštyje “Pamarys”.
====================================================================
 
Vilkyčiams vardą davė vilkiukai?
 
Pusiaukelėje tarp Klaipėdos ir Šilutės, Vilkyčių parke prie Veiviržo upės, vyko kaimo bendruomenės centro „Viltis“ šventė „Vilko pėdomis“. Ji buvo skirta Šilutės 500 metų jubiliejaus paminėjimo progai bei Šilutei – Lietuvos kultūros sostinei. Jos metu gyvenvietės centre buvo atidengtas paminklas, sukurtas vilkytiškio kalvystės meistro Dariaus Viliaus, rašo laikraštis “Šilokarčema”.
====================================================================
 
Sekdami trijų vilkų pėdomis vilkytiškiai pasitiko šventę
 
Nei lietus, nei stiprus vėjas savaitgalį vilkytiškiams nesutrukdė klajoti vilko pėdomis. Nuo vidurdienio kaimelyje imta švęsti Vilkyčių kaimo šventę.
Vilkytiškiai gėrėjosi kaimelį papuošusiu ir jo vardą simbolizuojančiu paminklu, siekė paglostyti juo einančius tris vilkiukus, plojo dainininkams ir muzikantams. Straipsnis laikraštyje  “Šilutės Naujienos”.
====================================================================
 
Vilko pėdas nuprausė lietus
 
Šeštadienį Vilkyčiuose atidengtas ir pašventintas paminklas, skirtas gyvenvietės vietovardžiui įamžinti. Vilkytiškiai šventė ir savo kaimo šventę „Vilko pėdomis“, kuri yra viena iš Šilutės – Lietuvos kultūros sostinės – renginių ciklo.
Apie tai paskaitykite laikraštyje “Pamarys”.
====================================================================
 
Sekdami vilkų pėdomis vilkytiškiai pasitiko šventę
 
Vilkyciai_kalvisNei lietus, nei stiprus vėjas savaitgalį vilkytiškiams nesutrukdė klajoti vilko pėdomis. Nuo vidurdienio kaimelyje imta švęsti Vilkyčių kaimo šventę.
Vilkytiškiai gėrėjosi kaimelį papuošusiu ir jo vardą simbolizuojančiu paminklu, siekė paglostyti juo einančius tris vilkiukus, plojo dainininkams ir muzikantams.
Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Vilkyčių koplyčioje. Kol vieni meldėsi, kiti būriavosi skverelyje pagrindinėje kaimelio gatvėje.
Akis traukė tądien atvežtas vilkytiškio kalvio Dariaus Viliaus sukurtas Vilkyčiams skirtas paminklas, rašo žurnalistė Gintarė Plungienė “Šilutei 500”.
====================================================================
 
Kroso varžybose bagiai zvimbė motociklų garsu
 
Savaitgalį Vilkyčiuose esančiame Kebelių karjere rinkosi automobilių sporto mėgėjai. Čia vyko žiūrovų itin mėgiamos automobilių kroso varžybos. Kilometro ilgio vien molio ir žvyro grunto trasoje kroso varžybose dažnai pasitaiko žiūrovams patinkančių automobilių susirėmimų bei vadinamųjų „stogų“. O kur dar greiti kaip vėjas bagiai?
Apie tai rašoma laikraštyje “Pamarys”.
====================================================================
 
1300-ųjų metų dokumento mįslę išnarpliojo Šilutės muziejaus istorikas
 
Domėjimasis savo krašto istorija vilkytiškį kalvį Darių Vilių paakino ieškoti istorinių faktų apie savo gyvenvietės praeitį.
Pernai Vilkyčiai minėjo 470 metų sukaktį, nes iki šiol oficialiai teigta, kad pirmąkart ši vietovė istoriniuose dokumentuose paminėta 1540 m.
Naršydamas internete, Darius aptiko informaciją, kuri galėjo perrašyti gyvenvietės istoriją. “Šilutei 500”.
====================================================================
 
Turnyras „Vilkyčiai – 750“ jubiliejui pažymėti
 
Vilkyčiuose surengtas pirmasis paplūdimio tinklinio turnyras, skirtas Vilkyčių 750 metų jubiliejui pažymėti.
Nugalėtojų laurus nuskynė Traksėdžių moterų ir Šilutės vyrų duetai „Kas yr“ ir „Kavikė“. Daugiau apie tai rašo “Šilutės Naujienos”.
====================================================================
ASK „Vilkyčiai“ lenktyniavo Ukmergėje ir Lenkijoje
 
Sekmadienį, liepos 24 d., Lietuvos automobilių ralio – kroso čempionato III etapo varžybos vyks Vilkyčių automobilių trasoje. Iki šio etapo Lietuvos lenktynininkai jėgas išbandė įvairiose varžybose. “Šilutės Naujienos”
====================================================================
NEZ ralio kroso čempionato etapas Vilkyčiuose baigėsi su intriga
 
Kaip ir kasmet, gausiai susirinkę stebėti ralio kroso Šiaurės šalių zonos čempionato 2011 m. pirmojo etapo lenktynių žiūrovai skirstėsi nesužinoję galingiausiais lenktyniniais automobiliais besivaržiusių (1 klasė – angl. divizija 1) sportininkų nugalėtojo. Apdovanojimų teikimo vargu ar sulaukė nors vienas iš gausiai aplinkui trasą šmižinėjusių fotoreporterių ar televizijos operatorių, nes ralis užsitęsė iki vėlumos…
Paskaitykite straipsnį “Pamaryje”.
====================================================================
 
Nedarbo kankinamam kraštui – baldininkų injekcija
 
Nedarbo kankinamam kraštui - baldininkų injekcija nuotrauka, fotoKoncernui SBA priklausanti Šilutės rajone Vilkyčiuose veikianti baldų gamybos įmonė “Germanika”, įgyvendinanti 36 mln. litų vertės investicinį projektą, jau renka naujus darbuotojus. Rajone, kuriame nedarbo lygis viršija šalies vidurkį, bus sukurta apie 240 naujų darbo vietų.
“Vakarų ekspresas” jau rašė, kad koncernas SBA jam priklausančioje įmonėje “Germanika” diegia naujausią Lietuvoje “vilktų” korpusinių baldų gamybos technologiją. Įgyvendinus numatytą investicinį projektą, gamykla taps viena didžiausių darbdavių Šilutės rajone.
Straipsnį skaitykite dienraštyje “Vakarų ekspresas”.
==================================================================== 
 
Velykų varpai Viešpaties palaima atsiliepė ne visų širdyse 

„Nematau aš to grožio, gavau štai seniūnijoje viešųjų darbų užduotį valyti nuo žilvitynų pakeles ir dirbu", - sako Vytautas K.Kai šeštadienį apypiete išvažiavau iš Šilutės į mieliausią širdžiai Vakarų Lietuvoje bažnyčią – 2003 metais pašventintus Nidos katalikų maldos namus, nenumaniau, kad pakeliui teks išgirsti ir sutrikusio, išsigandusio, jokio Velykų šventės jaudulio nejaučiančio žmogaus vargo išpažintį.
„Mano Velykos liūdnos, prie stalo sėsime mes su žmona Renata ir keliolika mudviejų vaikų, bet ant jo nebus jokių skanėstų. Neturiu pinigų net kiaušinių nupirkti“, – sutrinka 44-ejų Vytautas Kolberkis, užkalbintas Klaipėdos-Šilutės rajonų paribyje, Lankupių kaime.
Šio kaimo sodybų virtinės dunksi įspūdingo peizažo Minijos slėnyje apibus upės, o jos krantus jungia ant lynų pakabintas medinis pėsčiųjų tiltas.
Straipsnį skaitykite dienraštyje “Lietuvos Rytas”.
====================================================================
 
Morę degino ir Šilutės r. Vilkyčių kaimo gyventojai

Kovo 8-ąją Užgavėnes šventė ir Vilkyčių kaimo, esančio Šilutės rajone, gyventojai ir svečiai. Šios šventės akimirkos – DELFI PILIETĖS Linos Grakauskaitės fotoreportaže. 
====================================================================
  
Vilkyčių ir Saugų bendruomenės sveikino Laisvės paukštę
 
Vilkyčių scenoje atgimė tai, kas mumyse yra unikalu - lietuviška. Violetos Astrauskienės nuotrauka.Saugų seniūnijoje paminėti Valstybės nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų sutelkė Vilkyčių pagrindinės mokyklos kolektyvas. Bendruomenė buvo pakviesta į mokyklos aktų salę, kuri gausiai susirinkusiam būriui tapo lyg ir ankštoka.
Koncertą, skirtą mūsų laisvės jubiliejinei šventei paminėti, moksleiviai pradėjo menine kompozicija, poezijos posmus palydėdami smuiko garsais. Koncertą „Laisvės paukštė gyva” surengė moksleiviai, Vilkyčių šokių kolektyvas „Veiviržas”, viešnios iš Juknaičių – moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė”. Plačiau rašo laikraštis “Šilutės Naujienos”.
====================================================================
 
Darbiečiai nepaliko savo nario nelaimėje
 
Saugų seniūnijos Vilkyčiuose gyvenančių Gintaro ir Vaidos Gedrimų šeima metų pradžioje, sausio 15 dieną, išgyveno skaudžią nelaimę. Susprogo po namu esančiame garaže saugotas dujų balionas, kuris sugriovė pusę pastato. Griuvėsiai mirtinai užspaudė Gintaro mamą, o sprogimo liepsna sunkiai sužalojo žmoną. Vaida, mėnesį išbuvusi komos būsenos, dar ir dabar gydosi Kauno klinikose.
Plačiau aprašo “Šilutės Naujienos”.
====================================================================
 
O gal Vilkyčiams 750 metų?
 
Pernai šventėme Vilkyčių 470 metų sukaktį. Ar nenutiks taip, kad šiemet paaiškės, jog šis kaimas pirmą kartą išlikusiuose šaltiniuose paminėtas prieš 750 metų? Tuomet išeitų, kad Vilkyčiai senesni ir už Šilutę… Tai aiškinasi savo gimtojo krašto patriotas kalvystės menininkas Darius Vilius. Domėjimasis Vilkyčių kaimo istorija prieš kelerius metus kalvį nuvedė net į Berlyno slaptuosius archyvus. Visas straipsnis laikraštyje “Mažoji Lietuva”.
====================================================================
 
Prisikelti iš pelenų padeda bendruomenė
 
ve.lt nuotr.Kai vieną sausio šeštadienio naktį Šilutės rajono Vilkyčių gyvenvietėje dviaukščiame Gedrimų šeimos name sprogo rūsyje susikaupusios dujos ir iš karto nunešė vieną namo pusę, tik per stebuklą liko gyvi jame buvę žmonės, išskyrus 82 metų Stanislovą Gedrimienę, žuvusią po nuolaužomis. Kitu stebuklu galima laikyti nuoširdžias Vilkyčių gyventojų pastangas padėti nukentėjėliams. Skaitykite straipsnį “Šilutės eta žinios”.
====================================================================
 
Image99 metus atšventusi sukaktuvininkė gyvena Vilkyčiuose
 
Saugų seniūnijoje Vilkyčių kaime gyvena Bronė Kairienė, sausio 28 d. šventusi 99 metų sukaktį. Vilkyčių kaimo bendruomenės „Viltis“ pirmininkas Kęstutis Sadauskas kartu su Saugų seniūne Anastazija Oželyte aplankė senolę. Visas straipsnis “Šilutės žiniose”.
====================================================================
 
Vilkyčių aiškiaregės Jovitos įžvalgos
 
Vilkyčių aiškiaregės Jovitos įžvalgos  nuotrauka, fotoGarsioji aiškiaregė Jovita Kubertavičienė iš Vilkyčų, apibūdindama tiriamosios organus, pamatė net tai, ko nežinojo žurnalistai.
Kol jaukioje Arūno ir Jovitos Kubertavičių virtuvėje vaišinomės skania kava, sužinojome, kad aiškiaregė net 27 metus išdirbo mokykloje, užaugino šešis vaikus. Ir tik išėjusi į pensiją leido atsiskleisti unikaliems savo sugebėjimams.
Į aiškiaregę žmonės kreipiasi ne tik dėl sveikatos, o ir piniginių reikalų, klausia patarimų dėl meilės, skyrybų, kelionių, prašo surasti dingusius.
Aiškiaregės vyras prisiminė, kaip Jovita, paprašyta surasti dingusį žmogų, pamatė ne tik kur guli jo kūnas, bet ir apibūdino gyvenamąją aplinką, laiką, kada velionio kūnas bus surastas, išvardijo, kokias šis turėjo sveikatos problemas. Iš pradžių giminaičiai nesuprato, ką ji turi omenyje, sakydama matanti mirusiojo galvoje tamsią dėmę, bet vėliau sužinojo, kad po traumos joje buvo likusi metalinė plokštelė.
Visas straipsnis “Vakarų eksprese”.
 
====================================================================
 
Garsina Vilkyčius, Šilutę ir Lietuvą
 
Šeštadienį Marijampolės kultūros ir pramogų centre surengtas Lietuvos automobilių kroso, ralio-kroso čempionatų ir kroso pirmenybių sezono uždarymas. Pagerbti ir apdovanoti Šilutės automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ rinktinės lenktynininkai, Lietuvos automobilių kroso čempionato nugalėtojai, Lietuvos automobilių ralio – kroso čempionato II vietos laimėtojai. Apie tai rašė “Pamarys”.
====================================================================
 
Vilkyčiuose “sėjami” paminklai ir pranašaujama
 
Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimas puošiasi stogastulpiais ir kuria autentišką mažosios architektūros bei sodininkystės stilių.
Čia gyvenančios stiprios asmenybės išsiskiria atkaklumu, gajumu ir ėjimu “prieš vėją”.
Rytą, kai lankėmės, jaunas kalvis Darius Vilius jau buvo padėjęs savo kurso draugui Saugose, prie laidojimo namų, pastatyti Dievo motiną primenančią sielvartaujančios moters skulptūrą. Pasitiko mus žemėtomis rankomis, nes ką tik kieme pastatė metalo konstrukciją. Pagal ją vulkaniško temperamento kalvis iš 34 tonų akmens kaldina paminklą Lietuvos tūkstantmečiui. Jis liepos 26 d. iškils Švėkšnoje. Tremtiniai jam pasiūlė laisvės gynėjų garbei sukurti rankų ir medžių šakų dangun keliamą paukštį. Kiemas užgriozdintas ir Dariaus mokinių metalo plastikos darbais.
Visas straipsnis “Vakarų eksprese”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *